Ставлення до Євросоюзу погіршилося у 24% українців – опитування

Опитування проводили в телефонному режимі
Фото: ЕРА

У процесі опитування громадської думки, проведеного компанією GfK Ukraine, більший євроскептицизм продемонстрували жінки й громадяни із середньою й неповною вищою освітою.

Після Революції гідності 24% українців змінили на гірше своє ставлення до Європейського союзу, а 14% – у кращу. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення Інституту світової політики.

Абсолютна кількість респондентів (58%) відповіла, що їхнє ставлення до Євросоюзу не змінилося.

"Жінки виявилися більш євроскептичними. Покращення ставлення відзначили 10% респонденток (проти 18% респондентів-чоловіків), а погіршення – 28% (серед чоловіків тільки 20%). Також серед респондентів із середньою та неповною вищою освітою рівень євроскептицизму майже вдвічі вищий (31% і 28% відповідно) у порівнянні з більш освіченими респондентами (16%)", – йдеться в коментарі.

Причиною погіршення свого ставлення до ЄС більшість (63%) назвала погіршення рівня життя й стану економіки в країні. На другому місці (7%) – аргумент про те, що через прагнення до євроінтеграції Україна втратила території та продовжує воювати.

Опитування проводили з 17 до 24 травня методом інтерв'ю за допомогою мобільного зв'язку. Було опитано 1000 респондентів на всій території України, окрім Криму та окупованих районів Донецької та Луганської областей.

17 травня 2017 року в Страсбурзі в будівлі Європейського парламенту було підписано рішення про надання Україні безвізового режиму з країнами Європейського союзу. Безвіз набув чинності опівночі 11 червня.

У кінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади й дістали назву Революція гідності. Причиною виходу людей на вулиці стала відмова режиму екс-президента Віктора Януковича від курсу на євроінтеграцію.