Грановський: Шалені заробітки депутатів – міф. Колись платили за голосування і багато іншого. Зараз цього немає

Грановський: Шалені заробітки депутатів – міф. Колись платили за голосування і багато іншого. Зараз цього немає
Олександр Грановський: Комусь, як і раніше, вигідно і важливо час від часу оживляти міф про заробітки депутатів
Фото: Александр Грановский / Facebook

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський розповів, що один із його колег утратив після проходження в парламент приблизно $16 млн.

В Україні час від часу оживляють міф про величезні прибутки народних депутатів, який не відповідає дійсності. Про це розповів народний депутат від Блоку Петра Порошенка (БПП) Олександр Грановський у Facebook.

"Шалені заробітки депутатів – це міф. Так, вірю, що колись так і було. Про це багато розповідають. Дійсно платили і за голосування, і за багато чого іншого. На сьогодні всього цього немає", – підкреслив він.

Як приклад нардеп навів історію одного зі своїх колег, не із фракції БПП, який у 2013 році витратив на виборчу кампанію $11–12 млн.

"Негайно після отримання посвідчення народного депутата за старою доброю традицією взявся за організацію постачань якогось дуже потрібного мотлоху на якісь держпідприємства чи "Укрзалізницю", уже не згадаю. Результат – Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала дві кримінальні справи, які досить ефективно розслідують детективи НАБУ, а на юридичний супровід і захист, уклавши угоду з кількома юридичними фірмами, уже довелося витратити приблизно $2,5–3 млн", – написав Грановський.

Він додав, що нардеп за чотири роки виділив на підтримання гарного іміджу на окрузі ще приблизно $2–2,5 млн.

"Загальний результат депутатства, окрім проголосованих законопроектів, становить мінус, грубо, $16 млн. Ця історія – одна з багатьох", – підсумував Грановський.

На початку каденції нинішнього скликання Верховної Ради зарплата народних депутатів становила 6 тис. грн.

У грудні 2017 року Рада встановила розмір посадових окладів нардепів на рівні окладів членів Кабміну. Згідно з постановою, оклад депутата становить не менше ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року (у 2018 році – 17 тис.). З урахуванням надбавок за інтенсивність праці та почесні звання, а також доплати за науковий ступінь депутати отримують у середньому понад 30 тис. грн, випливає з відповіді апарату Ради на запит "Українських новин" про зарплати парламентаріїв у вересні.