Гриневич запевнила, що в Україні не будуть закривати шкіл із навчанням мовами нацменшин

Гриневич: Без знання державної мови у випускників звужені права
Фото: mon.gov.ua

За словами голови Міносвіти Лілії Гриневич, навколо статті 7 закону України "Про освіту" виникла велика кількість міфів, і її експлуатують у політичних цілях.

Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що шкіл із навчанням мовами національних меншин в Україні закривати не будуть. Про це вона сказала на зустрічі з педагогами угорськомовних шкіл Берегівського району Закарпатської області, повідомило "Радіо Свобода".

За її словами, навколо статті 7 закону України "Про освіту" виникла велика кількість міфів, і її експлуатують ушкол політичних цілях.

"Мовна стаття створює найбільші стіни непорозуміння в національних громадах. Неправда, що йдеться про закриття шкіл нацменшин. Що дійсно змінює стаття  це збільшує і запроваджує предмети українською мовою з п'ятого класу", – підкреслила Гриневич.

Вона зазначила, що міністерство не відмовиться від того, щоб у школах з угорською мовою діти мали шанс вивчити українську мову.

"Якщо дехто каже, що звужуємо права, коли хочемо запровадити кілька предметів українською мовою, я стверджую, що ми розширюємо права. Без знання державної мови у випускників звужені права професійної реалізації, доступу до держслужби, навіть до специфічної лікувальної допомоги", – додала міністр.

Гриневич також повідомила, що для кращої організації освітнього процесу в школах нацменшин змінять методики навчання, підручники й випустять дидактичний матеріал, із яким легше буде пояснити українську мову угорськомовним школярам.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.

Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Румунія, Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія і Греція.

12 жовтня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій висловила стурбованість новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслено, що новий закон тягне за собою значне скорочення прав національних меншин. Українська делегація, за винятком Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.

Президент України Петро Порошенко зазначав, що реформа освіти в Україні покликана допомогти національним меншинам.