Ган заявив про необхідність прискорити процес створення Вищого антикорупційного суду в Україні
Влада України має забезпечити незалежність та ефективне функціонування всіх антикорупційних установ, які є елементами антикорупційної системи, заявив єврокомісар із питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган. За його словами, Вищий антикорупційний суд має почати свою роботу якомога раніше.
Єврокомісар із питань європейської інтеграційної політики сусідства і розширення Йоганнес Ган заявив про необхідність прискорити процес створення Вищого антикорупційного суду в Україні. Про це він сказав 9 листопада під час брифінгу з директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником у Києві, повідомляє "РБК-Україна".
"Дуже швидко потрібно створити антикорупційний суд, щоб усі справи, розслідувані НАБУ, туди швидко надходили і щоб винні були покарані. Важливо, щоб ця сфера демонструвала успіх, щоб інвесторів приваблював факт, що Україна долає корупцію", – підкреслив єврокомісар.
Ган також відзначив результати НАБУ в роботі, "незважаючи на сильний тиск".
Єврокомісар додав, що влада України має забезпечити незалежність та ефективне функціонування всіх антикорупційних установ, які є елементами такої системи.
7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.
13 червня у Центрі протидії корупції заявили, що в документі з'явилася норма, якої не зачитували в Раді та на обговоренні у профільному комітеті. Згідно з цією нормою, апеляції у справах Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), які вже надійшли в суди, необхідно розглядати в судах загальної юрисдикції, а не в антикорупційному суді. НАБУ пояснювало, що це може нівелювати роботу детективів бюро за останні три роки.
12 липня парламент ухвалив у другому читанні і в цілому законопроект №7441, яким внесено зміни до закону України "Про судоустрій і статус суддів". Серед іншого підтримано поправки до закону "Про Вищий антикорупційний суд" про підзвітність йому апеляцій у корупційних справах. На внесенні цих змін наполягали в Міжнародному валютному фонді і Держдепартаменті США.
2 серпня документ підписав Порошенко.
13 серпня голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков заявляв, що завершення конкурсу з відбору суддів в антикорупційний суд заплановано на лютий 2019 року.
У жовтні голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький завив, що Вищий антикорупційний суд почне свою роботу не раніше ніж у квітні 2019 року.