Коли політичні еліти зрозуміли, що їм усе ж таки доведеться створити антикорупційний суд, вони вирішили вбивати справи через САП – Дрік G

Дрік: НАБУ не може працювати без прокурорів САП
Фото: Саша Дрик / Facebook

Про конфлікт між НАБУ і САП говорять тільки ті, хто хоче переконати українців, що ці два органи замість роботи нібито зайняті війною одне з одним, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" голова Ради громадського люстраційного комітету, член Ради громадського контролю НАБУ Олександра Дрік.

Політичні еліти України усвідомили, що у країні буде створено антикорупційний суд, тому намагаються заважати боротьбі з корупцією, не допускаючи нормальної роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловила голова Ради громадського люстраційного комітету, член Ради громадського контролю НАБУ Олександра Дрік.

"НАБУ виконує свою роботу, а САП заважає їм це робити. Називати це конфліктом некоректно. Тут запитання до тих, хто гарантував безпеку [главі САП Назару] Холодницькому, залишивши його на посаді. Навіть незважаючи на визнання кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, що справи в САП просто вбивають, Холодницькому лише оголосили догану. Це спрямовано на те, щоб згодом розвалювати "непотрібні" справи і дискредитувати антикорупційні органи та боротьбу з корупцією загалом", – сказала Дрік.

Вона підкреслила, що без сприяння прокурорів САП ефективна робота НАБУ неможлива.

"Коли політичні еліти зрозуміли, що їм усе ж таки доведеться створити антикорупційний суд, вони вирішили вбивати справи через САП. НАБУ не може працювати без прокурорів САП. А вони можуть просто закрити ту чи іншу справу, і вона навіть не дійде до суду. Важливо розуміти, що якщо справу закривають на рівні прокуратури, ми навіть не будемо мати доступу до її матеріалів. І не дізнаємося, чи обґрунтовано її було закрито", – заявила співрозмовниця.

Вона зазначила, що, на відміну від Холодницького, директор НАБУ Артем Ситник не має можливості впливати на перебіг слідчих дій.

"Очевидно, що нормальній роботі НАБУ заважає не сам Холодницький. За цим стоять парламентська коаліція, президент, ГПУ, СБУ чи МВС. Іншими словами – БПП і "Народний фронт". Вони проти реальної боротьби з корупцією в Україні. Оскільки самі можуть опинитися на лаві підсудних. Що ж до Ситника, то він обіймає адміністративну посаду і впливати на перебіг розслідувань не може. У нього, на відміну від Холодницького, немає таких повноважень. Про конфлікт НАБУ і САП кажуть ті, хто хоче переконати нас, що ці органи замість роботи зайняті війною одне з одним. Але це не так", – резюмувала Дрік.

19 вересня агентство "Інтерфакс-Україна" повідомило, що в кабінеті Холодницького затримали детективів НАБУ, які встановлювали пристрій прослуховування. Прес-служба НАБУ у Twitter заперечила цю інформацію.

Джерело "Української правди" заявило, що від лікарні "Охматдит" у бік САП прокладали кабель для прослуховування. Холодницький підтвердив ці дані і повідомив, що звернувся у СБУ.

Також глава САП розповів, що співробітник НАБУ витягнув з автомобіля прокуратури водія і спровокував ДТП із кількома авто, а потім утік із місця події.

За словами Ситника, НАБУ не прослуховувало Холодницького.

За даними видання INSIDER, НАБУ планувало затримати під час передавання хабара начальника 5-го відділу САП Ольгу Ярову.