Хомутиннік: Ми закликаємо колег по парламенту не голосувати за так звану медреформу у другому читанні

Хомутиннік: Для багатьох українців медицина стане недоступною
Фото: vidrodzhennya.org.ua

Якщо законопроект про медичну реформу буде ухвалений і набуде чинності, то незаможні пацієнти залишаться без спеціалізованої допомоги, заявив голова депутатської групи "Відродження", народний депутат Віталій Хомутиннік.

Запропонований Кабміном законопроект про медреформу №6327, який у першому читанні підтримала Верховна Рада, не є проривом і не сприяє розвитку медицини, уважає керівник депутатської групи "Відродження", нардеп Віталій Хомутиннік, повідомляє офіційний сайт партії.

"У документі немає відповідей на основні питання: яким чином буде надаватися спеціалізована медична допомога, які будуть розроблені реальні механізми захисту інтересів пацієнтів? Запропонований в уряді механізм фінансування медпослуг і лікарських препаратів явно не сприяє збереженню здоров'я людей і розвитку української медицини, а тільки вводить платні медичні послуги. Держава гарантує тільки екстрену та первинну медичну допомогу (консультацію сімейного лікаря або терапевта). За подальшу допомогу, при необхідності, пацієнтам доведеться платити з власної кишені. У результаті для багатьох українців медицина стане недоступною, адже якщо у пацієнта немає грошей, то для нього не буде і спеціалізованої медичної допомоги", – заявив політик.

Він додав, що депутати групи брали участь у розробленні концепції медичної реформи і наполягали на низці позицій, яких у підсумку враховано не було.

"Ми пропонували, щоб медичну допомогу вагітним жінкам і дітям у повному обсязі гарантувала держава. Також важливо ввести поняття "медичної субсидії" для пенсіонерів та соціально незахищених верств населення, у яких просто немає коштів на оплату медичної допомоги, – подібні механізми вже успішно працюють у Канаді, Болгарії, Швейцарії. Медична реформа в Україні необхідна, але "Відродження" тільки за справедливу медичну реформу, яка дійсно буде захищати людей. І ми закликаємо колег по парламенту не голосувати за так звану медреформу уряду в запропонованому вигляді у другому читанні", – сказав Хомутиннік.

8 червня Рада взяла законопроект №6327 про державні фінансові гарантії у медицині за основу. Ним пропонують увести поняття "державного гарантованого пакета" – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов'язана оплачувати за заздалегідь установленим єдиним тарифом, затверджуваним Кабміном щорічно.

Законопроект №6329 про фінансування первинної медичної допомоги на основі капітаційної ставки парламент відхилив.