Ілюзії Трампа й Тіллерсона, що з Кремлем можна мати справу, за ідеєю, мають скоро розсіятися – російський публіцист Еггерт
У Кремлі помилилися, сподіваючись, що адміністрація президента США Дональда Трампа змусить президента України Петра Порошенка першим почати виконувати Мінські угоди, зазначив російський публіцист Костянтин Еггерт.
Нову американську адміністрацію на чолі з президентом Дональдом Трампом Росія хотіла використати у своєму конфлікті з Україною. Такий погляд у колонці для "Немецкой волны" висловив російський публіцист Костянтин Еггерт.
"Там сподівалися, що Трамп, на відміну від норовливої Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель. – "ГОРДОН"), натисне на Петра Порошенка (президент України. – "ГОРДОН"), змусить його першим почати виконувати Мінські угоди – надати широку автономію московським пішакам із "ДНР" і "ЛНР", – пише він.
За словами Еггерта, робити цього Порошенко ніколи не збирався, а під президентські вибори 2018 року в РФ – "і поготів". Публіцист уважає, що такий варіант розвитку подій виключено, беручи до уваги, що спецпредставником США в Україні призначено Курта Волкера, який "точно не буде "здавати" або "розмінювати" Україну, як могли би сподіватися в Кремлі".
"Ілюзії Трампа й Тіллерсона (держсекретар США Рекс Тіллерсон. – "ГОРДОН"), що з Кремлем можна мати справу, за ідеєю, мають скоро розсіятися – як вони розсіялися в Буша й Обами (екс-президенти США Джордж Буш і Барак Обама. – "ГОРДОН"). Сирійського врегулювання не буде, путінська Росія Україну в спокої не залишить, спільної боротьби з тероризмом теж не вийде. У Гамбурзі Путін виграв. Але хто знає, що трапиться, якщо Дональд остаточно розчарується у Володимирі?" – заявив Еггерт.
7 липня Трамп і Путін зустрілися вперше, це відбулося на полях саміту G20 у Гамбурзі. Переговори тривали 2 години 20 хвилин замість запланованих 35 хвилин. Тіллерсон сказав, що між президентами була "позитивна хімія".
Результатом переговорів стало, зокрема, узгодження режиму припинення вогню на південному заході Сирії, а також домовленість створити постійний канал спілкування з питань урегулювання конфлікту в Україні.