Ілларіонов: Трамп вирішуватиме питання війни в Україні за допомогою слабкого. "Дивіться, ніхто не вирішив, а я вирішив. Війни немає, є мир". Але це буде мир коштом України G

Ілларіонов про нормандський формат: Залучення пана Трампа погіршить ситуацію багаторазово
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com (архів)

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону старший науковий співробітник американського Інституту Катона, ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов висловив думку, що в разі приєднання президента США Дональда Трампа до переговорів щодо Донбасу він зможе вплинути тільки на Україну, інструментів для тиску на РФ у нього немає.

Залучення президента США Дональда Трампа до переговорів щодо Донбасу буде не на користь Україні. Таку думку в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону висловив старший науковий співробітник американського Інституту Катона, російський економіст і ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.

"Залучення пана Трампа погіршить значно ситуацію... Безумовно! Трамп за два з половиною роки свого президентства жодного разу не сказав жодного критичного слова про [президента РФ] Володимира Путіна. Ми бачили їхній спільний виступ у Гельсінкі. Помітна його психологічна залежність від Путіна. Вимовляючи кожну фразу, він дивиться на свого сусіда, ніби запитуючи: "Я правильно сказав? Ні в чому не помилився? Достатньо догодив?" – заявив ексрадник Путіна.

За його словами, дії Трампа будуть пов'язані з тим, що "попереду вибори, і йому потрібно обратися" на наступний президентський строк.

"П'ять років ви нічого без мене не могли вирішити. Я прийду й вирішу". Але як він буде вирішувати? Використовуючи слабкого, використовуючи Україну. Тому що є інструменти тиску на Україну. Він позбавить її економічної та військової допомоги, змушуватиме її робити те, що прописано в тих самих, шкідливих для України Мінських угодах. Як він може тиснути на Путіна? У нього немає інструментів для цього. А для тиску на Україну – повний набір. І є можливість подати це американській та світовій спільноті так: "Дивіться, ніхто не вирішив, а я вирішив. Війни немає, тепер є мир". Але це буде мир коштом України", – сказав Ілларіонов.

Він уважає, що Україні треба відмовитися від нормандського формату, а президенту України Володимирові Зеленському не варто сідати за стіл переговорів із Трампом, канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном.

Ілларіонов: Зеленському на переговорах сам на сам із Путіним важливо пам'ятати гасло в'язнів ГУЛАГ "Не вір, не бійся, не проси!" Читайте повну версію інтерв'ю

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

У своїй передвиборчій програмі Зеленський говорив про намір запросити Великобританію і США в нормандський формат.

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер зазначав, що, якщо Україна попросить, Америка долучиться до переговорів.

Зараз ідуть перемовини про наступну зустріч лідерів країн нормандського формату. 17 вересня російська газета "Коммерсантъ" із посиланням на джерела написала, що саміт "Нормандської четвірки" може відбутися у жовтні, якщо на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську 18 вересня сторони погодять "формулу Штайнмаєра" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.