"Я це читаю тільки у пресі". Коломойський заперечує проведення переговорів із Кабміном щодо "ПриватБанку"
Пошук компромісу в ситуації із "ПриватБанком" необхідний, заявив бізнесмен Ігор Коломойський; він повідомив, що "сподівається" на проведення переговорів із новою українською владою, але поки не веде консультацій з урядом.
Увечері 20 вересня бізнесмен Ігор Коломойський, який є колишнім акціонером "ПриватБанку", в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" заявив, що не веде переговорів з українським урядом щодо врегулювання питання фінустанови.
"Я це читаю тільки у пресі. Жодних реальних переговорів, консультацій не ведемо", – сказав він, коментуючи інформацію, викладену у статті британської газети Financial Times.
Водночас Коломойський зазначив, що шукати компромісний вихід із ситуації потрібно, оскільки колишні власники "ПриватБанку" "не відчепляться" від нового власника акцій.
"Нас цікавить "ПриватБанк", але якщо процес урегулювання – велика складність і це може зумовити якусь турбулентність на фінансовому ринку, то нічого страшного, ми можемо відмовитися від цього. Усе продається й усе купується в бізнесі", – додав Коломойський.
За словами бізнесмена, ексакціонери банку визнають проведену державою емісію.
"На той момент, коли вона вклала ці гроші ("ПриватБанк" докапіталізували на 155 млрд грн у 2016–2017 роках. – "ГОРДОН"), наші 60 млрд грн були в банку. Попереднє керівництво регулятора помножило їх на нуль і сказало, що там не просто нуль, а там ще й мінус", – додав він.
Коломойський зазначив, що "сподівається" на проведення переговорів із новою владою, оскільки зі старою їх вести було "неможливо".
Він стверджує, що "зловмисна помилка" минулої влади – "план щодо націоналізації банку" – було складено у серпні – вересні 2014 року й реалізовано у 2016 році.
"Це була не зловмисна помилка, це була змова з різними учасниками, багато з яких не підозрює, що ми знаємо, що вони учасники", – резюмував Коломойський.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до НБУ і Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У міністерстві фінансів і Нацбанку говорили, що оскаржать це рішення. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов'язані з діяльністю "ПриватБанку".
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію через націоналізацію "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
Бізнесмен назвав повернення акцій однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".
"Поверніть мені мої акції, які в мене вилучили. Я визнаю, що було проведено емісію державою на 155 чи 160 млрд грн. У мене там було 60 млрд [грн]. Віддайте мені на мої 60 із 200 млрд акції. І будемо разом співіснувати", – сказав Коломойський у кулуарах форуму YES 13 вересня.
Уранці 17 вересня газета Financial Times опублікувала статтю про те, що Коломойський і Гончарук ведуть переговори у справі "ПриватБанку". Гончарук заявив, що в питанні щодо "ПриватБанку" потрібно "зосередитися на зростанні і шукати спільні рішення, а не витрачати ресурси на знищення одне одного", зазначили журналісти.
Український уряд заявив, що стаття базується на вирваній із контексту фразі, а матеріал Financial Times не відповідає стандартам журналістської етики. Кабмін висунув вимогу опублікувати спростування інформації про переговори.