"Як там у хохлів?" Пристайко сказав, що у США наразі Україна, імовірно, є найцікавішою темою

Пристайко: Здається, що більш цікавої теми, ніж Україна, у США взагалі не існує
Фото: ЕРА

Після скандалу навколо телефонної розмови українського лідера Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа в американських ЗМІ щодня говорять і пишуть про Україну, заявив глава українського зовнішньополітичного відомства Вадим Пристайко, порівнявши американський інтерес із російським мемом "що там у хохлів?".

З урахуванням ситуації, яка склалася навколо розслідування про наявність причин для імпічменту президента США Дональда Трампа, цікавішої теми для обговорення, ніж Україна, у Сполучених Штатах, можливо, не існує.

19 листопада таку думку на брифінгу в Києві висловив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Читаючи стрічку і дивлячись американські ЗМІ, здається, що більш цікавої теми, ніж Україна, у США взагалі не існує. До цього ми постійно турбувалися... ви знаєте, є такий мем у Росії "як там у хохлів?" – тобто все, що відбувається кожен день, про що вони говорять – це те, що відбувається в Україні. Можна було б задовольнитися тим, що в цих двох державах без України не проходить жодного дня, але насправді ми б хотіли зайнятися тим, що відбувається вдома", – сказав глава МЗС, зазначивши, що Україна є найцікавішою темою для США та Росії.

"Можна було б задовольнитися тим, що в цих двох державах без України не проходить жодного дня, але насправді нам потрібно зайнятися тим, що відбувається вдома", – додав міністр.

За словами Пристайка, головним завданням керівництва країни є проведення реформ, щоб громадянам "жилося безпечно і комфортно", однак Україна сама не може цього зробити.

"Нам потрібна підтримка наших партнерів. Те, чим завжди пишалася Україна, – це підтримка з обох боків у Конгресі. Цю підтримку ми хотіли б зберегти. Повірте, зараз, коли ми маємо з допомогою німецьких і французьких колег розібратися з війною на сході України, нам точно не треба починати бути залученими до будь-якої проблеми на іншій частині світу", – додав він.

25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови американського лідера Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б йому політично корисними", – заявила вона.

26 вересня комітет із розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив розсекречену скаргу співробітника американської розвідки на телефонну розмову Трампа із Зеленським. На думку інформатора, американський лідер просив про "втручання з боку іноземної держави" в майбутні президентські вибори у США.

Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.