Ярош: Треба зачистити всю наволоч, яка ходить спокійно по Україні й працює на Путіна, часто в органах влади
За словами позафракційного нардепа Дмитра Яроша, під "зачисткою" людей, які працюють на президента Росії Володимира Путіна, він не має на увазі суди Лінча. Нардеп пояснив, що українські спецслужби мають активізувати свої дії.
В Україні треба "зачистити" тих, хто працює на президента Росії Володимира Путіна, заявив у інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 15 січня, позафракційний нардеп Дмитро Ярош.
Відповідаючи на запитання, як має діяти Україна після захоплення РФ українських кораблів біля Керченської протоки, нардеп сказав: "Підвищувати активність на дипломатичному фронті".
"Активізувати оборонні заходи по Азовському морю, на території Запорізької та Донецької областей. У Маріуполь, Бердянськ перекидають військову техніку, створюють нові укріпрайони. Наскільки я знаю, там відбувається мінування. Треба також підсилити кримський напрямок. Користуючись нагодою, треба зачистити всю ту наволоч, яка ходить спокійно по Україні й працює на Путіна, часто в органах влади. Наприклад, представників Опозиційного блоку в місцевих радах. Це – відкрита агентура, яка у разі повномасштабного вторгнення відразу розпочне активну діяльність, можливо, навіть повстанську", – продовжив Ярош.
На запитання, що він має на увазі під "зачистити", нардеп відповів: "Ми ж не будемо займатися судами Лінча".
"Спецслужби мають адекватно реагувати. Знаю, мені закидали словосполучення "полювання на московських попів". Західні дипломати сполошилися... На війні ми стикалися не раз, коли священик Московського патріархату корегує вогонь сепарської артилерії. Треба активізувати роботу наших спецслужб по конкретних фактах антиукраїнської діяльності", – заявив Ярош.
Він додав, що щиро вдячний тим священикам і єпископам Української православної церкви Московського патріархату, які телефонували йому після поранення у 2015 році.
"Російською мовою благословляли, бажали здоров'я. Думаю, вони будуть на нашому боці. Перехід у Православну церкву України буде поступовим. Можливо, мало хто знає про той факт, що той же "Правий сектор" у перші дні після революції взяв під охорону Києво-Печерську лавру. Були такі люди, які закликали до її захоплення. Чи то правильно, що ми його не допустили, я не впевнений. Можливо, треба було її захопити, і українці вже мали б свою святиню. Якщо чесно, я вважаю, що релігійні війни – одні з найжорстокіших. Допускати зайвого кровопролиття немає жодного сенсу. Просто треба активніше діяти спецслужбам", – сказав Ярош.
Він зазначив, що його хрестили в УПЦ Московського патріархату, оскільки "тоді іншого не було".
"Я це нормально сприймаю. Похрестився після армії. У 1994 році став греко-католиком, ніякого перехрещення не було. Так доля повернулася", – розповів Ярош.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків. Україна вважає їх військовополоненими.
20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про перейменування Української православної церкви Московського патріархату. Закон, зокрема, передбачає, що релігійна організація зобов'язана у своїй повній назві відображати належність до релігійної організації за межами України
5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України. Глава ПЦУ митрополит Епіфаній говорив, що предстоятель УПЦ МП Онуфрій носитиме титул митрополита Російської православної церкви в Україні.