Яценко заперечує причетність до ймовірного підкупу нардепів

Яценко: Я ні на кого не тиснув
Фото: Антон Яценко / Facebook

За словами нардепа з депутатської групи "За майбутнє" Антона Яценка, він не спілкувався з нардепами з комітету з питань фінансів, податкової та митної політики щодо законопроєкту №2047-д про ліквідацію корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості. Політик наголосив, що входить до іншого комітету.

Нардеп із депутатської групи "За майбутнє" Антон Яценко в ефірі "Радіо Свобода" 24 жовтня заявив, що не причетний до ймовірного підкупу народних депутатів із комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

"По-перше, я ні на кого не тиснув і по таких питаннях не спілкувався із членами комітету. По-друге, якщо зайти на сайт Верховної Ради, то такого законопроєкту з таким номером немає (законопроєкт №2047-д про ліквідацію корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості, про який ідеться, було зареєстровано на сайті парламенту.  – "ГОРДОН"). Це так, до слова. Тобто абсолютний замовний бруд. Я з комітетом із подібних та інших питань не спілкувався. Ні із членами, ні з будь-ким... Я до цього не маю жодного стосунку", – сказав парламентарій.

Він підкреслив, що є членом комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Також Яценко назвав "абсолютною брехнею" інформацію про причетність до оцінних майданчиків.

"Уже понад рік тому поширили про мене гидоту різну. Ні до яких фірм я жодного стосунку не маю", – сказав депутат.

Президент України Володимир Зеленський і Офіс президента вимагають від групи депутатів із фракції "Слуга народу", які входять у парламентський комітет із питань фінансів, податкової та митної політики, пройти тест на поліграфі через відмову голосувати на засіданні комітету 18 жовтня за законопроєкт №2047-д про ліквідацію корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості. Його підтримало п'ятеро депутатів від "Слуги народу" (загалом у комітеті 20 представників цієї фракції). На Банковій вважають, що депутати, імовірно, відмовилися підтримувати проєкт закону за винагороду. За інформацією екснардепа Сергія Лещенка, депутатам заплатили по $30 тис. за відмову від голосування.

Законопроєкт пропонує скасувати роботу платних електронних майданчиків, через які оцінювачі нерухомості та нотаріуси зобов'язані подавати звіти про оцінку нерухомості в єдину базу. Майданчики, за даними ЗМІ (наприклад, проєкту Bihus.info), пов'язані з Яценком. Він заперечує це і заявляє, що не займається бізнесом.

23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом імовірного отримання неправомірної вигоди народними депутатами.

Із 23 жовтня представники фракції "Слуга народу" в прямому ефірі проходять перевірки на детекторі брехні. Про тестування вже повідомили Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк і Олег Марусяк (входять у комітет із питань фінансів), а також Олександр Качура (входить у комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування) і лідер фракції Давид Арахамія (він член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки).

"Хоча я сам до цього закону не маю ніякого відношення, але я сказав, що якщо є люди, які соромляться проходити поліграф, я своїм власним прикладом покажу – і не буду соромитися", – пояснив своє рішення пройти поліграф Арахамія.

Зеленський заявив, що якщо перевіркою на поліграфі "буде встановлена хоча б найменша вірогідність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування на комітеті", ними повинні зайнятися антикорупційні органи.