Єгор Соболєв: Рішення не знімати недоторканності з Довгого – це кругова порука G

Соболєв: У парламенті зараз багато людей, які переживають, чи не будуть вони такими "клієнтами" НАБУ
Фото: Об'єднання "Самопоміч" - Запоріжжя / Facebook

Більшість членів регламентного комітету Верховної Ради, які відмовилися знімати недоторканність із народного депутата від групи "Воля народу" Олеся Довгого, – це представники БПП і "Народного фронту", зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

Ухвалене регламентним комітетом Верховної Ради рішення про відсутність підстав для зняття недоторканності з народного депутата від групи "Воля народу" Олеся Довгого є свідченням кругової поруки в українському парламенті, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

"Я думаю, рішення не знімати недоторканності з Довгого – це кругова порука. І нам у парламенті її потрібно ламати. Уперше ми побачили її у Верховній Раді, коли ми розглядали зняття недоторканності з Клюєва (позафракційний нардеп Сергій Клюєв."ГОРДОН"). І, до речі, нинішній генпрокурор Юрій Луценко, який на той час очолював парламентську фракцію БПП, дуже протидіяв нашій ініціативі швидко позбавити Клюєва недоторканності. У підсумку той утік із України. Можна також згадати, як складно проходив процес зняття недоторканності з Новинського (нардеп від Опозиційного блоку Вадим Новинський."ГОРДОН"). Щоправда, поки в цьому випадку ГПУ так і не дала очікуваних результатів", – зазначив Соболєв.

На його думку, увага українського суспільства змусить Верховну Раду проголосувати за зняття недоторканності із шести нардепів, яких прокуратура підозрює в скоєнні злочинів.

"Сьогодні ми знову побачили ту саму кругову поруку. Це просто дешева вистава для громадян і журналістів. Сподіваюся, наступного тижня ми зламаємо цю кругову поруку. Відповідно до законодавства, хоч яке рішення ухвалить регламентний комітет, спікер має право винести на голосування парламенту питання про зняття недоторканності з будь-якого нардепа. Думаю, під контролем суспільства і журналістів у залі буде 226 депутатів для ухвалення рішення про зняття недоторканності з усіх, кого прокуратура підозрює в скоєнні злочинів", – підкреслив нардеп.

Він акцентував на тому, що нардепи з парламентської коаліції становлять більшість у регламентному комітеті.

"Більшість членів регламентного комітету – це представники БПП і "Народного фронту". Думаю, у парламенті зараз багато людей, які переживають, чи не будуть вони такими "клієнтами" НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. І цей факт зміцнює кругову поруку. Але ніхто не повинен мати імунітету від того, щоб опинитися під слідством. На сьогодні у нас унікальна ситуація – одразу шестеро нардепів можуть позбутися імунітету", – резюмував Соболєв.

19 червня 2017 року голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав подання про зняття недоторканності з нардепа Довгого у зв'язку зі справою про виділення землі в Києві у 2007–2009 роках.

21 червня Луценко вніс до Верховної Ради подання на позбавлення Довгого імунітету.

Сам Довгий просив регламентний комітет схвалити зняття з нього депутатської недоторканності. У комітеті 4 липня заявили, що подання генпрокурора на зняття депутатської недоторканності з нардепів "містить істотні недоліки".

ГПУ просить зняти недоторканність із таких нардепів:

  • Андрій Лозовий (фракція Радикальної партії);
  • Олесь Довгий (парламентська група "Воля народу");
  • Євген Дейдей (фракція "Народний фронт");
  • Максим Поляков (фракція "Народний фронт");
  • Борислав Розенблат (фракція Блоку Петра Порошенка);
  • Михайло Добкін (фракція Опозиційного блоку).