Єнін про повернення Каськіва: Він використав ситуацію максимально на свою користь
Екс-голові Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владиславу Каськіву відмовили у статусі політичного біженця в Панамі, нагадав заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін.
Поверненню колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва в Україну сприяло кілька факторів. Про це 1 листопада в ефірі телеканала "112 Україна" заявив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін.
"Насамперед панамська влада відмовила Каськіву у наданні статусу політичного біженця. Я мушу зазначити, що перебування в ролі втікача, навіть заможного, за кордоном достатньо дорого коштує. Людина просто побачила, що час іде до того, щоб усе-таки суд ухвалив позитивне рішення щодо його екстрадиції", – сказав він.
Єнін зазначив далекоглядність Каськіва.
"Він використав цю ситуацію максимально на свою користь і спростив завдання собі і правоохоронцям, давши свою добровільну згоду на повернення до України", – підкреслив заступник генпрокурора.
За словами Єніна, Каськів вирішив заздалегідь повернути збитки, які йому інкримінують у межах висунутої підозри.
"7,5 млн грн він сплатив 25 жовтня 2017 року, про що свідчить довідка Держказначейства, надана Генпрокуратурі. Це може бути враховано судом як пом'якшувальні обставини", – повідомив він, зазначивши, що це не є "актом відкуплення від відповідальності".
За словами Єніна, черговий допит Каськіва заплановано на 2 листопада.
1 листопада генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Панама екстрадувала Каськіва в Україну. За словами глави ГПУ, екс-посадовця підозрюють у привласненні 7,5 млн грн бюджетних коштів у 2012 році.
Печерський районний суд Києва обрав Каськіву запобіжний захід у вигляді арешту терміном на два місяці з альтернативою внесення застави в сумі 160 тис. грн.
Каськів заявив, що повернувся в Україну добровільно і має намір відстоювати свою правоту в суді. Він зазначив, що Верховний суд Панами зобов'язав Україну не висувати проти нього додаткових обвинувачень.
У вересні 2016 року Каськіва заарештовували в Панамі, але в жовтні він вийшов під заставу.
У 2010–2014 роках, під час президентства Віктора Януковича, Каськів очолював Держагентство з інвестицій та управління нацпроектами України. У травні 2015 року Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ розслідувало факт заволодіння державними коштами підприємствами, які пов'язані з керівництвом Держінвестпроекту, зокрема його екс-керівником Каськівим. Мова йшла про розкрадання державних коштів, виданих як кредити ТОВ "Боржава Резорт" (165 млн грн) і ТОВ "Борисфен" (94,2 млн грн).
Окрім того, навесні 2015 року МВС України відкрило провадження за фактом розтрати державних коштів співробітниками "Нафтогазу України", які діяли у змові з компанією Ostchem. За даними влади, унаслідок злочинних дій держава недоотримала 5,7 млрд грн. Глава МВС Арсен Аваков повідомляв, що в цій справі також фігурує Каськів.