ЄСПЛ продовжив на необмежений термін заборону на доступ до даних із телефона журналістки Седлецької
Заборона на доступ до інформації з телефона головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької діятиме до окремого розпорядження, заявили в Європейському суді з прав людини.
Європейський суд із прав людини продовжив дію заборони на доступ до інформації з телефона головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької. Про це 18 жовтня повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на офіційний документ, отриманий від ЄСПЛ.
Дію заборони продовжили на необмежений термін.
У документі йдеться, що рішення ухвалили 16 жовтня згідно з правилом 39 регламенту ЄСПЛ.
Зазначають, що утримання органів влади від доступу до будь-яких даних із телефона журналістки діятиме до окремого розпорядження.
3 вересня стало відомо, що Печерський райсуд Києва надав ГПУ доступ до даних із телефона Седлецької за період із 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року включно.
5 вересня у ГПУ повідомили, що суд також ухвалив аналогічне рішення щодо журналістки Христини Бердинських.
Журналістки оскаржили рішення суду про доступ до даних їхніх телефонів. 18 вересня Апеляційний суд визнав надмірними витребувані прокуратурою відомості з телефона Седлецької.
Того самого дня вона повідомила, що ЄСПЛ зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних із її телефона. ГПУ на виконання рішення суду зупинила одержання даних із телефонів журналісток.
Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що необхідність доступу до телефонів журналісток зумовлена відмовою надавати інформацію у справі про ймовірне розголошення державної таємниці та даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником.
За даними слідства, розмова Ситника із групою українських журналістів не під запис відбулася в Києві у травні 2017 року. Директор НАБУ заявляв, що не розголошував ні державної таємниці, ні таємниці слідства.