Євродепутат Гармс про напади на активістів в Україні: Це має припинитися

Гармс: Ми хочемо закликати судову і правоохоронну систему одразу реагувати на будь-які заяви щодо невиправданої поведінки
Фото: EPA

Поліпшення відносин між громадянським суспільством та владою в Україні було одним із важливих досягнень Революції гідності, і важливо до цього повернутися, зазначила депутат Європарламенту Ребекка Гармс.

У Європарламенті засуджують напади на українських активістів та журналістів. Про це заявила євродепутат Ребекка Гармс в Києві 17 листопада на прес-конференції, яку транслював Український кризовий медіа-центр.

"Є надзвичайно важлива тема, яку ми обговорювали з багатьма співрозмовниками. Це високий рівень насильства і нападів на журналістів та активістів. І ми хочемо закликати судову і правоохоронну систему одразу реагувати на будь-які заяви щодо невиправданої поведінки і, звичайно, боротися з безкарністю. Тому що безкарність – це одна зі скарг, яку ми почули від громадянського суспільства. І це має припинитися", – сказала Гармс.

Вона заявила, що поліпшення відносин між громадянським суспільством і владою було одним із важливих досягнень Революції гідності.

"І думаю, в Україні всі сторони повинні повернутися до цього досягнення, тому що це було надзвичайно важливо. Це було досягненням саме Євромайдану", – підкреслила політик.

Протягом останнього року, за даними організаторів акції "Мовчання вбиває", яка відбулася в Києві 27 вересня, на активістів в Україні скоєно приблизно 50 нападів. Серед найбільш резонансних злочинів – напади на Сергія Стерненка, Віталія Устименка, Сергія Нікітенка, Катерину Гандзюк, Олега Михайлика. Гандзюк унаслідок замаху померла.