Європарламентарі – Меркель: Перегляньте політику щодо "Північного потоку – 2", дайте президенту РФ зрозуміти, що Німеччина підтримуватиме своїх партнерів у ЄС та Україну
Підтримуючи будівництво газопроводу "Північний потік – 2", уряд Німеччини на чолі з канцлером Ангелою Меркель розколює членів Європейського союзу, заявила група депутатів Європарламенту.
69 депутатів Європарламенту і 20 політиків держав – членів Євросоюзу написали лист канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, у якому закликали її змінити політику щодо газопроводу "Північний потік – 2", повідомляє естонський портал Postimees.
"Просимо вас, пані канцлер, щоб ваш уряд переглянув і змінив свою політику щодо "Північного потоку – 2". Припиніть гальмувати роботи, пов'язані з Газовою директивою. Підтримайте позицію Єврокомісії, Європарламенту. Дайте президенту Росії [Володимиру Путіну] зрозуміти, що Німеччина підтримуватиме своїх партнерів у ЄС та Україну. Виберіть європейський шлях, а не шлях "Німеччина – понад усе", – ідеться в листі до Меркель.
Політики наголошують, що підтримкою "Північного потоку – 2" уряд Німеччини розколює членів ЄС.
"Вчиняючи короткозоро, Німеччина зневажає принципи солідарності ЄС. Ваш уряд не керується правильним пріоритетами, пані канцлер. Ми просимо, змініть курс!", – ідеться в листі.
Європарламентарі зазначають, що Німеччина посилить свою енергетичну залежність, якщо довірить майже 80% постачань газу російському концерну "Газпром".
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У липні 2018 року сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо вніс у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Міністр енергетики США Рік Перрі не відкидав, що стосовно РФ ухвалять нові обмежувальні заходи, які торкнуться "Північного потоку – 2".
Американський президент Дональд Трамп повідомив 18 вересня, що США не збираються накладати санкції на західні компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу.