Кабмін України створив групу для подолання наслідків зміни клімату
Створену Кабінетом Міністрів України міжвідомчу групу з подолання наслідків зміни клімату очолив віцепрем'єр-міністр Дмитро Кулеба.
24 січня Кабінет Міністрів України створив міжвідомчу робочу групу з подолання наслідків зміни клімату. Про це в Telegram поінформував прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
"Її мета – охорона здоров'я та добробуту громадян від ризиків і наслідків зміни клімату. Разом із ЄС ми будемо напрацьовувати порядок денний для зменшення рівня викидів в рамках Паризької угоди. І вже наступного вівторка у Брюсселі, під час шостого засідання Ради асоціації Україна – ЄС, будемо обговорювати питання співпраці за Європейською "зеленою" угодою", – написав він.
За словами прем'єра, "Україна хоче долучитися до угоди на етапі формування завдань як повноцінний гравець".
Робочу групу очолив віцепрем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.
4 листопада 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, яка передбачає заходи щодо недопущення змінення клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, який закріплював нормовані зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів.
Документ ратифікувало вже понад 180 країн, зокрема Україна.
Паризька хартія передбачає: обмеження викидів парникових газів до рівня, коли їх будуть повністю поглинати рослини та океани, до кінця цього сторіччя; уповільнення зростання середньорічної температури, щоб вона не перевищувала більше ніж на два градуси середньорічну температуру планети у доіндустріальні часи; створення фонду, за допомогою якого багаті країни допомагатимуть бідним переходити на чистіші види енергії.
15 грудня 2019 року в Мадриді завершилася кліматична конференція ООН. Делегати дійшли згоди в головному питанні щодо посилення глобальних заходів для стримування кількості викидів парникових газів.
У 2019 році Україна посіла 17-те місце в рейтингу ефективності боротьби зі змінами клімату.