Кільчицька про кандидата на посаду голови "ПриватБанку": Мюллер-Ханке – аферист, який повинен сидіти у в'язниці
У претендента на посаду голови правління "ПриватБанку" німецького банкіра Райнера Мюллера-Ханке немає вищої освіти, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" колишній віце-президент "Правекс Банку" і екс-заступник мера Києва Ірена Кільчицька.
Розслідуванням діяльності німецького банкіра Райнера Мюллера-Ханке, якого представництво Європейського банку реконструкції та розвитку запропонувало як кандидата на посаду голови "ПриватБанку", повинен зайнятися Інтерпол. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявила екс-заступник мера Києва, колишній віце-президент "Правекс Банку" Ірена Кільчицька.
"З подивом дізналася з преси, що в "ПриватБанк" головою правління хочуть поставити Райнера Мюллера-Ханке. Ця особистість негативно відома в банківських колах. Мюллер-Ханке – аферист, який повинен сидіти у в'язниці. Він був головою правління Swedbank. Шведи його призначили, коли здійснювали покупку "ТАС-Комерцбанку". Мюллер-Ханке довів банк і спеціально збанкрутував його, обдурив акціонерів. Операцію було проведено без зборів акціонерів та рішення наглядової ради. В один день Swedbank було продано факторинговій компанії "Вектор-Плюс", яка в той самий день перепродала всі активи банку факторинговій компанії "Кредитні ініціативи". Кінцеві бенефіціари обох факторингових компаній – офшорні фірми. Ці факторингові компанії виселяли людей із будинків рейдерськими способами. Не в суді діяли, а грубо, з використанням бандитських угруповань – є багато скарг від громадян", – зазначила Кільчицька.
"Мюллер-Ханке працював із кількома партнерами-українцями. Не буду називати їхніх прізвищ, тільки скажу, що спочатку він перепродав кредитний портфель Swedbank "Дельта Банку". Потім, коли вже йшла операція з продажу проблемного банку, раптом звідкись акціонери Swedbank поповнили статутний фонд на $100 млн, які потрапили на офшорні рахунки. Це було чисте відмивання грошей. Swedbank особисто обслуговував юрист Олексій Дідковський. Після продажу банку Мюллер-Ханке купив собі віллу в Італії (цю інформацію легко перевірити), а Дідковський – будинок у Лондоні і перевіз туди сім'ю. Також під час роботи Swedbank юридична компанія Дідковського здійснювала "юридичне" обслуговування Swedbank. Щомісяця з рахунків банку списували мільйонні витрати, щоб платити цій компанії нібито за юридичне обслуговування", – повідомила співрозмовниця.
За її словами, у кандидата на посаду голови "ПриватБанку" є проблеми з освітою.
"У Мюллера-Ханке немає вищої освіти. Він користується підробленими документами. Він закінчив лише технікум під Берліном. Потім він працював у Москві. Дружина Мюллера-Ханке – росіянка. Ця пара взагалі ненавидить усе українське і відкрито про це говорить. Щоб підробити диплом (так роблять не тільки українські політики і депутати, але і європейці), Мюллер-Ханке написав заяву про втрату документів. Усі інші папери про освіту в нього тільки в копіях. Я вам їх надам. Що цікаво, є диплом університету, який він нібито закінчив у Німеччині, і додаток до диплому, де виставлені оцінки з кожного предмета (таке іноді потрібно). У цих документах (у дипломі та додатку) прізвища керівників університету однакові, а підписи – різні. Тобто це підроблено", – сказала Кільчицька.
"У нас то лижні інструктори термінали встановлюють, то двірники керують банками. Чула, його кандидатуру запропонував Європейський банк реконструкції та розвитку. Вони, може, теж хочуть узяти участь у корупційних схемах, тому що у нас це зробити простіше, ніж у Європі? Мюллер-Ханке – аферист, а не банкір. Куди дивиться Служба безпеки України та Інтерпол? "ПриватБанк" – номер один в Україні. Завдяки грабіжницькій непрофесійній політиці Нацбанку вже повністю зруйновано нашу банківську систему. І з допомогою такого злочинця хочуть добити "ПриватБанк", його вкладників та позичальників. На підтвердження про вищевикладене надаю редакції документи, також багато інформації є у відкритому доступі", – підсумувала Кільчицька.
За інформацією "Українських новин", кандидатуру німецького банкіра Райнера Мюллера-Ханке на посаду голови правління "ПриватБанку" запропонували в Європейському банку реконструкції та розвитку.
Мюллер-Ханке є членом рад FinComBank (Молдова) і AccessBank (Азербайджан). Має ступінь магістра з економіки Вільного університету Берліна (Freie Universität Berlin), вчився на економіста в університетах Гейдельберга і Мадрида.
В Україні німецький банкір працював генеральним директором Swedbank у 2009–2013 роках. Досконало володіє німецькою, англійською, російською та іспанською мовами, добре знає італійську.
Посада, на яку претендує Мюллер-Ханке, звільниться наприкінці липня, після звільнення нинішнього голови банку Олександра Шлапака.