Клімкін про білборди з написом "Зупинимо сепаратистів" на Закарпатті: Важливо не тільки засудити, але й з'ясувати, хто за цим стоїть
За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, щойно він сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже відразу там "таємничо з'явилися білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму".
Важливо не тільки засудити, але і знайти замовників білбордів із написом "Зупинимо сепаратистів" під фотографіями лідерів угорської національної меншини в Закарпатській області, заявив 21 жовтня у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Ще тільки-но сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже одразу там таємничо з'явилися білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму. Важливо не тільки засудити, але й з'ясувати, хто за цим стоїть", – написав Клімкін.
У ніч на 20 жовтня в Закарпатській області з'явилися білборди з написом "Зупинимо сепаратистів". За неофіційною інформацією, в області було розміщено понад два десятки плакатів. На них зображено лідера Партії угорців України, нардепа від Блоку Петра Порошенка Василя Брензовича, першого заступника голови Закарпатської облради Йосипа Борто та ректора угорського інституту імені Ракоці у Берегові Ілдико Орос.
"Укрінформ" 19 вересня опублікував відео, на якому, як стверджувало агентство, жителям Закарпаття видають угорські паспорти у консульстві Угорщини у Берегові. Водночас їм радять приховувати факт набуття угорського громадянства від влади України.
Кримінальне провадження за фактами видання громадянам України паспортів Угорщини в Берегові розслідують за статтею про державну зраду, повідомили в прокуратурі Закарпатської області 28 вересня.
У зв'язку зі скандалом Україна оголосила персоною нон ґрата консула Угорщини в Берегові. У відповідь Угорщина вислала українського консула.
8 жовтня сайт "Миротворець" опублікував список із більше ніж 300 жителів Закарпатської області, які отримали паспорти Угорщини, будучи, як стверджують волонтери, державними службовцями і депутатами місцевих рад.
10 жовтня МЗС Угорщини викликало посла України Любов Непоп у зв'язку з публікацією даних закарпатських чиновників на "Миротворці" і появою на сайті Верховної Ради України петиції про врегулювання статусу громадян України, які мають два і більше громадянств країн ЄС. Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що у відкритих базах даних не можна знайти інформацію про подвійне громадянство, тому до публікації на "Миротворці" може бути причетною влада України.