Климпуш-Цинцадзе заявила, що законопроєкт про зміну закону "Про ринок електроенергії" порушує Угоду про асоціацію і Єврокомісія надіслала до нього свої пропозиції
Єврокомісія надіслала додаткові пропозиції до законопроєкту №2233, повідомила нардепка від "Європейської солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Законопроєкт №2233 порушує Угоду про асоціацію і правила Енергетичної спільноти, заявила у своєму Facebook нардепка від "Європейської солідарності", голова парламентського комітету з питань інтеграції України із Європейським союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"Ми з колегами волали про те, що законопроєкти, які змінюють правила функціонування ринків енергетики в Україні, треба погоджувати із Європейським союзом відповідно до ратифікованого нами оновленого додатка XXVII до Угоди про асоціацію. Незважаючи на те, що всі представники влади мовчали або мичали у відповідь, бачимо, що такий процес таки розпочався. Уже не вперше нам приходять листи від Європейської комісії з конкретними пропозиціями про те, як далі вдосконалювати законопроєкт №2233, який, на жаль, як і визначив наш комітет, порушує Угоду про асоціацію і правила Енергетичної спільноти", – написала вона.
Політикиня підкреслила, що до цього законопроєкту є додаткові пропозиції Єврокомісії.
"Хочу сподіватися, що наші колеги не проігнорують ці пропозиції, як вони зробили із законом про так звану судову реформу. Додаю чергового листа. Він складний у технічних деталях, але будемо уважно контролювати те, як колеги в комітеті прислухаються до цих пропозицій. Нагадаю, пан [міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій] Оржель у нашій із [нардепками від "Європейської солідарності] Іриною Геращенко та Марією Іоновою дискусії з ним у парламенті розповідав, наскільки цей законопроєкт "цілком відповідає праву ЄС та Угоді про асоціацію", що, як бачимо, виявилося абсолютною неправдою", – заявила Климпуш-Цинцадзе.
12 листопада Верховна Рада України взяла за основу законопроєкт №2233 "Про внесення змін до закону "Про ринок електричної енергії".
У Першій енергетичній асоціації України заявляли, що законопроєкт №2233 "повертає електроенергетику України до ручного управління і скасовує реформу енергоринку".
В асоціації наголошують, що Україна зобов'язалася проводити зміни в енергетичному законодавстві тільки після консультацій із Європейською комісією щодо їхньої сумісності з положеннями нормативних актів ЄС.