Колишній керівник спецпідрозділу "Омега" не зміг упізнати беркутівця Янішевського на відео в залі суду
Анатолій Стрельченко, колишній керівник спеціального підрозділу антитерору "Омега", дав свідчення у Святошинському районному суді Києва; зокрема, він заявив, що не впізнає Янішевського, хоча під час досудового розслідування впізнав його.
Колишній командир спеціального підрозділу Міністерства внутрішніх справ із боротьби з тероризмом "Омега" Анатолій Стрельченко дав свідчення у Святошинському районному суді Києва у справі масових розстрілів протестувальників 20 лютого 2014 року, 26 квітня повідомляє "5 канал".
За словами Стрельченка, якого допитували як свідка, на Майдан прибуло шістдесят бійців "Омеги", серед яких було три снайперські пари. У переданому наказі Стрельченку дозволяли використовувати вогнепальну зброю і вимагали не допустити протестувальників в урядовий квартал. Офіцер ухвалив рішення розмістити своїх бійців за бетонною барикадою на в'їзді у квартал.
Стрельченко стверджує, що свої дії він координував із колишнім командиром роти підрозділу спеціального призначення "Беркут" Дмитром Садовником і ще одним офіцером "Беркуту", Олегом Янишевським – перший переховується від правосуддя у РФ, другий перебуває на лаві підсудних за обвинуваченням у причетності до масових убивств на Майдані.
Хоча під час досудового розслідування Анатолій Стрельченко ідентифікував Янішевського на роздруківках із відео, то зараз заявив, що не впізнає його, посилаючись на погану якість роздруківок.
"Сказати, що це він, я не можу. Формений одяг схожий на його", – заявив свідок. Адвокат і прокурор оцінили його вислів по-різному.
"Із показів свідка, які ми мали можливість почути, – координації не було. Він спілкувався з Янішевським понад вечір 20 лютого. Про що спілкувався? Ну, "по службі", дослівно він так і сказав", – пояснив свою думку адвокат обвинувачених беркутівців Стефан Решко.
Прокурор Генеральної прокуратури Яніс Сімонов, який веде справу, трактував слова Стрельченка як зізнання.
"Він підтвердив свої свідчення, в яких зазначав, що саме людину в синій формі, яка перебуває на бетонній барикаді, він впізнає як Янішевського. Із ним разом вдень, о 12.30, вони разом із Садовником спілкувалися щодо тієї операції, яка здійснювалася на бетонній барикаді", – заявив прокурор.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які призвели до зміни влади. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами президента України Петра Порошенка, унаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб. У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – екс-президента України Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його екс-заступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, екс-голову Служби безпеки України Олександра Якименка, його колишнього заступника Володимира Тоцького.
Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховується у Російській Федерації та анексованому нею Криму. У справах, які веде ГПУ, оголошено в розшук 91 особу. У справі про розстріли на Майдані заарештовано також колишнього співробітника "Омеги" – снайпера, кулею з гвинтівки якого застрелили одного з мітингувальників.