Комітет Ради з ПЕК вимагає від Гройсмана терміново скликати Координаційний центр із запуску нового ринку електроенергії
Новий ринок має запрацювати 1 липня 2019 року, проте наразі є низка питань, які необхідно оперативно вирішити за два місяці, що залишилися, заявив голова парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, нардеп від Блоку Петра Порошенка Олександр Домбровський.
Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу надіслав офіційний лист на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням оперативно скликати Координаційний центр із забезпечення запуску нового ринку електроенергії. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook заявив голова комітету, нардеп від Блоку Петра Порошенка Олександр Домбровський.
За його словами, новий ринок має запрацювати 1 липня 2019 року, проте наразі є низка питань, які необхідно оперативно вирішити за два місяці, що залишилися.
“Сьогодні в секторі електроенергетики України є багато проблемних питань, які накопичуються і потребують негайного вирішення. Зокрема: забезпечення повноти розрахунків споживачів електричної енергії, в тому числі – державних шахт, підприємств водопостачання і водовідведення, удосконалення правовідносин між учасниками ринку електричної енергії України; запровадження правових механізмів погашення заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електричної енергії України; забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам тощо", – написав політик.
Як зазначив Домбровський, комітет зі свого боку підготував пропозиції щодо вирішення наявних питань і вже втретє звертається до прем'єр-міністра.
Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід зафіксовано законом "Про ринок електроенергії", ухваленим у 2017 році.
Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передання електроенергії.
23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.
Державні підприємства НЕК "Укренерго" і "Енергоринок" уже розпочали тестові купівлі і продаж у межах підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.