Конгресмени навчені гірким досвідом Клінтона і побоюються, що імпічмент Трампу може вдарити по них рикошетом – Залмаєв G

Залмаєв: Ще рано говорити, що демократи готові оголосити імпічмент
Фото: Peter Zalmayev / Facebook

Республіканці, які ініціювали імпічмент президенту США Біллу Клінтону, програли проміжні вибори в Конгрес, тому політики не поспішають оголошувати імпічмент чинному президентові Дональду Трампу. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.

Американські конгресмени не поспішають оголошувати імпічмент чинному президентові Дональду Трампу, оскільки побоюються, що це може вдарити по них, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.

"Конгресмени навчені гірким досвідом [42-го президента США] Біла Клінтона і чудово розуміють, що процедура імпічменту може по них ударити рикошетом. Імпічмент Клінтона ініціювали республіканці і заплатили за це високу ціну: на проміжних виборах у Конгрес зазнали серйозної поразки. Електорат не визнав тоді правомірною таку процедуру. Звичайно, зараз не можна порівнювати рівень потенційних порушень Клінтона (де справа стосувалася особистого, його любовних пригод) і обвинувачень проти Трампа. Чинний президент фігурує як публічна особа номер один у справі про плату за мовчання двом жінкам, а також у справі про торги за будівництво масиву в Москві, які, за визнанням [адвоката Трампа Майкла] Коуена, тривали набагато довше, ніж потрібно, – до перемоги Трампа на праймеріз у червні 2016 року. Це серйозні обвинувачення", – заявив політолог.

Коментуючи слова конгресмена Джерольда Надлера про те, що демократи в Палаті представників можуть поставити питання про проведення слухань про імпічмент Трампу, Залмаєв підкреслив, що поки рано говорити про готовність конгресменів діяти.

"Я давно особисто знайомий із конгресменом Надлером. Він – ліберальний демократ і непримиренний противник Трампа. Проте він сам кожне висловлювання із матеріалами розслідування [спецпрокурора Роберта] Мюллера супроводжує застереженням, що поки не готовий сказати, наскільки ці обвинувачення співрозмірні з імпічментом. Ще рано говорити, що демократи готові оголосити імпічмент", – зазначив Залмаєв.

9 грудня демократ із Нью-Йорка, конгресмен Джерольд Надлер заявив, що обвинувачення із метою імпічменту мають висувати "тільки у разі серйозних правопорушень". Так конгресмен відреагував на інформацію про те, що три дні тому федеральні прокурори обвинуватили колишнього адвоката Трампа Майкла Коуена в організації виплати відступних у розмірі $280 тис. двом жінкам, які стверджували, що вони мали любовний зв'язок із Трампом, в обмін на їхнє мовчання перед виборами. Прокурори зазначили, що гроші виплачували в координації з Трампом і за його вказівкою.

Якщо ці твердження стосовно Трампа виявляться правдою, вони "безумовно можуть стати підставами для імпічменту", підкреслив Надлер. Трамп відкинув обвинувачення проти нього.

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори у США, щоб допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.

Мюллер із травня 2017 року розслідує ймовірне втручання РФ в американські вибори і ймовірну змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, включно із колишнім головою виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом і колишнім радником Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном. Трамп назвав розслідування Мюллера незаконним.