Кучма заявив, що сподівається на прогрес у питанні обміну утримуваними особами
Новий раунд мінських переговорів був доволі конструктивним, зазначив другий президент України, глава української делегації Леонід Кучма. Він повідомив, що порушували тему повернення заручників, зокрема українських моряків.
Другий президент України, представник країни у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) Леонід Кучма висловив упевненість у тому, що прогрес у питанні обміну утримуваними особами реальний. Про це він сказав на брифінгу в Мінську 5 червня після закінчення чергового раунду переговорів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Щодо обміну військовополонених або незаконно утримуваних – я не можу сказати, що завтра буде принципове рішення, але я чітко знаю, що ці питання почнуть вирішуватися", – заявив Кучма.
Він уточнив, що на засіданні ТКГ порушували питання і про українських моряків, які перебувають під арештом у РФ.
Як інформує "Громадське", Кучма на брифінгу зазначив, що цей раунд переговорів був "доволі конструктивним" порівняно з попередніми роками. Він підтвердив досягнення домовленості про початок розведення сил у районі Станиці Луганської наступного тижня, а також розповів про підготовку нового механізму припинення вогню, який може бути затверджено 19 червня.
Тристороння контактна група почала роботу влітку 2014 року. Із травня 2015 року в межах контактної групи діють чотири підгрупи: безпекова, із політичних, економічних і гуманітарних питань. Група збирається або в Мінську, або проводить засідання в режимі відеоконференції. До її складу входять представники України, Росії та ОБСЄ.
3 червня 2019 року президент України Володимир Зеленський відрекомендував Леоніда Кучму як главу української делегації на мінських переговорах. Він повернувся до роботи у ТКГ, замінивши Євгена Марчука.
Кучма повідомив, що на найближчих переговорах Україна ініціюватиме припинення вогню на Донбасі на час жнив.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.
Колишній представник України на переговорах у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук 22 травня заявляв, що зі списку зі 107 утримуваних на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей українців бойовики підтверджують тільки 27.