Лідер комуністів Чехії заявив, що в придушенні "Празької весни" винні українці. Клімкін назвав це "повним абсурдом"

Клімкін: Мабуть, комуністи продовжують бачити в нинішньому російському режимі щось рідне
Фото: ЕРА

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін оцінив як "відверту брехню" заяви лідера комуністів Чехії Войтеха Філіпа, який поклав відповідальність за придушення "Празької весни" 1968 року на Україну, а не Росію.

Лідер Комуністичної партії Чехії і Моравії Войтех Філіп заявив в інтерв'ю британській газеті The Guardian, що основною силою армії Радянського Союзу, яка вторглася у Прагу в серпні 1968 року з метою придушити "Празьку весну", були українці.

На думку політика, більшу відповідальність за придушення "Празької весни" несе не Росія, а Україна.

Він зазначив, що в політбюро СРСР, яке ухвалювало рішення про вторгнення, був тільки один "чистий росіянин", і він голосував проти, а лідер Радянського Союзу Леонід Брежнєв був родом з України.

Філіп вважає, що інформацію про велику роль РФ у події 50-річної давності сфальсифіковано.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Facebook назвав заяву чеського комуніста "абсурдом".

"Мабуть, комуністи продовжують бачити в нинішньому російському режимі щось рідне. Звинувачення лідера чеських комуністів на адресу українців, що нібито вони винуваті в придушенні "Празької весни", звичайно ж, повний абсурд. Українці, я нагадаю, постраждали від комуністичного режиму і, до речі, також були окупованим народом протягом багатьох століть", – написав міністр.

Він підкреслив, що українці активно протестували проти окупації Чехословаччини в 1968 році і проявляли солідарність із чехами і словаками.

"Переконаний, однак, що мудрий чеський народ, який показав свої найкращі якості і під час "Празької весни" 1968 року, і під час Оксамитової революції 1989 року, і зараз зможе відрізнити правду від відвертої брехні", – заявив Клімкін.

Із січня до серпеня 1968 року в Чехословаччині відбувалися реформи, названі "Празькою весною". Радянське керівництво відреагувало на це відправленням військ у Прагу в ніч на 21 серпня. Серед військових, які придушували "Празьку весну", були також представники армій країн Варшавського договору (крім Румунії). Жертвами зіткнень стало понад 100 осіб.