Ложкін стверджує, що не зустрічався з Коломойським в Ізраїлі для переговорів про долю "ПриватБанку"
Екс-глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін визнав, що часто літає в Ізраїль, проте, за його словами, з бізнесменом Ігорем Коломойським він там не провів жодної зустрічі і переговорів про долю націоналізованого у 2016 році "ПриватБанку" не вів.
Колишній глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін заявив, що не зустрічався із бізнесменом Ігорем Коломойським в Ізраїлі для переговорів про долю "ПриватБанку". Ложкін написав про це у своєму Facebook.
Ложкін зазначив, що в Ізраїль він літає часто, але з Коломойським там жодного разу не перетинався.
"Із цікавістю прочитав інтерв'ю з Ігорем Коломойським. Для тих, кому це важливо, повідомляю: я – президент Єврейської конфедерації України і в Ізраїлі буваю часто. Останній раз провів там три дні, а не два тижні, з Коломойським не зустрічався і не розмовляв", – написав екс-глава АП.
18 квітня в інтерв'ю "Економічній правді" Коломойський заявив, що в березні 2019 року він відправив до нього в Ізраїль на переговори Бориса Ложкіна, який мав дізнатися, чи можна "спокутувати провину" за "неправильну" націоналізацію "ПриватБанку". Найбільший комерційний банк в Україні було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому або іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також подасть апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.
Президент України Петро Порошенко заявляв, що в разі перемоги на президентських виборах шоумена Володимира Зеленського Коломойський планує повернути "ПриватБанк" у власність, у цьому разі Україні загрожує економічна криза.
Голова Нацбанку України Яків Смолій заявив, що законодавством не передбачено процедури повернення націоналізованих активів попереднім власникам, але якщо рішення суду набуде чинності, Фонд гарантування вкладів повинен буде виплатити клієнтам банку понад 100 млрд грн, що може істотно вплинути на інфляцію.