Лукашенко надає Росії територію Білорусі для військової підготовки, зокрема проти України – білоруський опозиціонер Санніков G

Санніков: Європейські політики чомусь заграють з Лукашенком, як із главою незалежної держави, і тим самим подовжують життя його режиму
Фото: Andrei Sannikov / Facebook

Жодної реальної підтримки України з боку президента Білорусі Олександра Лукашенка немає і не буде, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" координатор громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Андрій Санніков.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко повністю залежить від Кремля, тому безперешкодно надає російському президенту Володимирові Путіну можливість проводити військові навчання на білоруській території, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" координатор громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Андрій Санніков.

"Лукашенко заявляє, що Білорусь дружня для України держава, але вже стільки шишок ми всі набили, що пора більше не вірити словам таких брехливих людей, як Путін і Лукашенко. У Білорусі диктаторський режим, який давно повністю збанкрутував й існує тільки завдяки підтримці Кремля. Лукашенко готовий торгувати незалежністю Білорусі, щоб зберегти свій режим. Це основна логіка його дій. Мене завжди вражає здивування українців позицією Білорусі. Режим Лукашенка – найближчий союзник Кремля. Усі останні дії (а не слова або заяви) свідчать, що Лукашенко надає Росії територію Білорусі для військової підготовки, зокрема проти України. І маневри "Захід-2017" це підтвердили", – зазначив співрозмовник.

Він вважає, що європейські політики "заграванням" із Лукашенком допомагають йому залишатися при владі.

"Важливо, щоб з'явилася узгоджена міжнародна політика щодо Білорусі. Наприклад, у НАТО вважають територію РБ за режиму Лукашенка повністю включеною у військові плани Росії. А ось європейські політики чомусь намагаються загравати з Лукашенком, як із главою незалежної держави, і тим самим подовжують життя його режиму. Дискусія про появу військової бази РФ на території Білорусі – це такий "червоний оселедець" для відволікання уваги. Насправді вся територія Білорусі вже давно є військовою базою для Кремля. Лукашенко не приховує – російські військові роблять у країні, що хочуть. І немає жодного сумніву, що вони мають право розпоряджатися цією стратегічною територією зі своєю метою", – заявив Санніков.

На його думку, за певних умов бойові дії можуть перекинутися і на територію Білорусі.

"Не Лукашенко вирішує, чи включатися у військову гру Росії. В Україні воюють і добровольці з Білорусі. Думаю, у Кремлі розуміють – якщо активно задіяти Білорусь, війна проти Росії може перекинутися і на білоруську територію. Тобто не режим Лукашенка зупиняє Путіна (білоруський диктатор не є ні опікуном, ні захисником незалежності), а саме демократичні сили Білорусі, які не приймають позиції Росії і Лукашенка щодо України. Саме це поки що є стримувальним фактором для Росії. Але ми бачимо поведінку агресора, а отже, можемо очікувати від нього будь-яких божевільних дій", – заявив співрозмовник.

За його словами, Києву не варто розраховувати на реальну підтримку від влади Білорусі.

"Жодної підтримки України з боку офіційного Мінська в реальності немає і не буде. Тільки бізнес-партнерство, поки працюють брудні схеми, створені з допомогою Лукашенка, і в яких зацікавлена українська влада. А в політичному плані – спільної мови немає. Тим паче зараз, коли Лукашенко випрошує чергову подачку в Кремля у зв'язку з так званим податковим маневром із нафтою, не варто чекати підтримки. Чекайте брехливих заяв про припинення війни, мир і готовність допомогти. Але пам'ятайте, що все це брехня. Лукашенко зробить так, як захоче Кремль", – резюмував Санніков.

19 грудня президент РФ Володимир Путін підписав розпорядження про затвердження воєнної доктрини Союзної держави Росії і Білорусі. Її тексту не наводять.

У лютому агентство ТАСС повідомило, що проект військової доктрини пройшов попереднє узгодження в Білорусі.

Член Ради Федерації Росії Франц Клінцевич зазначав, що документ Союзної держави "матиме винятково оборонний характер". За його словами, у Білорусі та Росії в плані гарантування безпеки мають бути спільні інтереси.

Союзну державу Білорусі і Росії було засновано в 1996 році.