Луценко заявив, що звертався до Джуліані по допомогу в розслідуванні виведення у США грошей Януковича
У питанні розслідування виведення у США $7 млрд коштів оточення експрезидента України Віктора Януковича колишній генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся по допомогу до особистого адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані, який колись був федеральним прокурором Нью-Йорка. Той порадив Луценку зустрітися з генеральним прокурором США, проте зустріч так і не відбулася.
Ексгенпрокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю "Українській правді" розповів, що зустрічався з особистим адвокатом президента США Руді Джуліані щодо допомоги в розслідуванні виведення у Сполучені Штати $7 млрд коштів оточення колишнього президента Віктора Януковича.
"За мої часи Генеральна прокуратура разом із колегами з Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки та Державної фіскальної служби повернули державі $4 млрд статків грошима або майном. Із них $1,5 млрд грошей – злочинної організації Януковича. Ще $7 млрд цієї ж організації були виведені з України на територію США... Вони були пропущені через понад 10 різних офшорів, які пов'язані між собою одними й тими ж особами", – зазначив Луценко.
Він сказав, що звернувся до уповноважених осіб США із проханням допомогти Україні з розслідуванням цієї справи, проте відповіді не було. У посольстві США в Україні генпрокурор теж дістав відмову.
"Що означає для України $7 млрд ви, напевно, уявляєте? Якщо $1,5 млрд дозволили переозброїти армію, почати будувати дороги, будувати військову інфраструктуру. Тому в мене був національний інтерес і були амбіції досягти результату. Я хотів добитися повернення в Україну $7 млрд", – підкреслив ексгенпрокурор.
За його словами, коли офіційні можливості зустрічі з американськими чиновниками було вичерпано, йому запропонували зустрітися з Джуліані.
Під час зустрічі адвокат Дональда Трампа сказав, що у США скоро оберуть нового генерального прокурора й після цього треба буде зустрітися з ним, щоб розповісти деталі й вирішити питання про спільне слідство.
"Зрештою вони сказали, що зустріч неможлива, поки я не найму якусь компанію лобіювати цю зустріч, бо, мовляв, такий закон у США. І навіть запропонували мені таку компанію. Я сказав, що я генпрокурор України й не заплачу ні копійки. Вони кажуть: "Ми хочемо хоч символічно". Я кажу: "Ні копійки. Я не поїду за гроші на будь-яку зустріч". Тоді вони кажуть: "Ну, це неможливо інакше". Кажу: "Окей". Хай тоді ваш генпрокурор приїжджає до мене. Я безплатно прийму. Ні, давайте у третю країну поїдемо, якщо потрібно. Я не буду платити кошти за будь-яку зустріч", – сказав Луценко.
За його словами, з новим прокурором США він так і не зустрівся.
У березні 2017 року Краматорський міський суд Донецької області ухвалив рішення про конфіскацію $1,5 млрд оточення Януковича. За даними Луценка, заблоковані кошти зберігали у вигляді грошей та цінних паперів. 28 квітня 2017 року Луценко повідомив, що "Ощадбанк" завершив процедуру перерахування в Державне казначейство конфіскованих коштів. Президент України Петро Порошенко зазначив, що ці гроші підуть насамперед на зміцнення армії.
Державна служба фінансового моніторингу України заявила, що Янукович і його оточення могли провести незаконні фінансові операції, пов'язані з відмиванням доходів та іншими злочинами, на 199,4 млрд грн.
Луценко 1 грудня 2018 року заявляв, що з червня 2016 року до жовтня 2018 року органи прокуратури України повернули державі майже 108 млрд грн у грошах і активах, 44 млрд грн із яких – у межах спецконфіскації.
У лютому 2019 року конфісковані 1,478 млрд грн злочинної організації часів Януковича перерахували в Держказначейство.
У травні Мін'юст заявляв, що в Україну повернули приблизно $3 млн злочинної організації часів Януковича.