Мати Шеремета: Немає мого сина. І мені не так важливо, що буде з винними. Нехай їх покарають згідно із законом. Мені чужого життя не треба
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року. Його мати Людмила розповіла, що намагається не плакати, але їй не завжди вдається.
Мати журналіста Павла Шеремета Людмила заявила в інтерв'ю "Громадському", опублікованому 19 липня, що бажала б законного покарання для вбивць свого сина.
"Нема мого сина. І мені не так важливо, що буде з винними. Нехай їх покарають згідно із законом. Мені чужого життя не треба", – заявила Людмила Шеремет.
На запитання, який у неї найяскравіший спогад про Павла, мати журналіста, відповіла: "Найяскравіший – його народження: дуже гарно, з піднятою рукою, і мені сказали, що він просалютував цьому життю".
"Я дуже любила його, а як інакше? Батьки по-іншому не можуть. Я із задоволенням і зараз дивлюся його лекції. Він якось мене запросив на одну. Спочатку всі сиділи і дивилися в комп'ютери. А потім я бачила, як закривалися ці комп'ютери, як піднімалися люди, як загорялися очі. Я потім кажу: "Пашко, тобі треба працювати викладачем. Ти прекрасно тримаєш аудиторію. Ти цікаві речі красиво розповідаєш. Він сказав: "Ну, мамо, може бути згодом. Наразі я ще не готовий. Я ще їх можу і придурками назвати, а цього не можна робити". Я з ним розмовляю, щось розповідаю, раджуся, прошу допомоги. У нього був такий вираз: "Мамусько, не рви серце". Тому я намагаюся не плакати, але це не завжди виходить", – розповіла мати журналіста.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці "Української правди" і його цивільній дружині Олені Притулі.
У вересні 2017 року стало відомо, що Національна поліція засекретила всі рішення судів у справі щодо вбивства Шеремета.
19 липня 2018 року Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вимагала провести парламентські слухання на тему безпеки журналістів у країні та публічно відзвітувати про результати розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета в Києві.
У Генпрокуратурі повідомили, що слідство розглядає чотири версії мотивів убивства: професійну діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізацію ситуації в Україні, вбивство через помилку (замість Притули).
20 липня заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін заявив, що "людину, яка може бути причетною до вбивства Шеремета, встановлено, але не ідентифіковано".