Меркель вимагає виведення російських військ із території Грузії
Німеччина зробить свій внесок у вирішення наявного конфлікту між Росією і Грузією, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель. За словами політика, вона доносила російському президенту Володимиру Путіну свою позицію стосовно цього питання.
Німеччина підтримує територіальну цілісність Грузії і вимагає від Росії вивести свої війська із грузинської території. Про це 23 серпня на прес-конференції в Тбілісі заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, повідомляє видання "Новости-Грузия".
"Ми, як і раніше, наполегливо вимагаємо виведення російських військ, і, звичайно ж, через 10 років ми підтримуємо територіальну цілісність Грузії", – сказала Меркель.
За словами німецького канцлера, Німеччина зробить свій внесок у вирішення наявного конфлікту. Меркель запевнила, що доносила російському президенту Володимирові Путіну свою позицію стосовно цього питання.
"Президент Росії знає про мою позицію, про те, що це несправедливо. Завтра у мене буде можливість підійти до адміністративного кордону, до демаркаційної лінії, де, зокрема, представлено і місію Євросоюзу. Це несправедливість – те, що відбувається", – додала вона.
Канцлер зазначила, що питання Грузії та України треба розглядати "в одному контексті".
Меркель прибула в Тбілісі вдруге. Перший візит відбувся 17 серпня 2008 року. 10 років тому канцлер прибула на переговори з тодішнім президентом Грузії Михайлом Саакашвілі. Політики зустрілися відразу після російсько-грузинської війни.
8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією відбувся збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Згодом РФ визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії.
Після конфлікту Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини.
Абхазія і Південна Осетія, згідно з грузинським законодавством, – окуповані РФ території. Регіони проголосили незалежність від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках незалежність Абхазії і Південної Осетії визнали чотири країни: Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.