Мінгареллі заявив, що ЄС очікує пролонгації закону про особливий статус Донбасу

Мінгареллі: Сподіваємося, що Верховна Рада проголосує за пролонгацію "спеціального статусу" Донбасу
Фото: kmu.gov.ua

Відповідаючи на запитання, чи дійсно санкції ЄС прив'язані до продовження закону про особливий статус Донбасу, глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі відповів: "Уперше чую про таке".

У Євросоюзі чекають пролонгації закону про особливий статус Донбасу. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі журналістам у Києві, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ми підтримуємо цю ініціативу президента [України Петра] Порошенка і сподіваємося, що Верховна Рада проголосує за пролонгацію "спеціального статусу" Донбасу", – сказав Мінгареллі.

Відповідаючи на запитання, чи дійсно санкції ЄС прив'язані до продовження цього закону, Мінгареллі відповів: "Уперше чую про таке".

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення військових дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо.

Закон про особливий статус Донбасу діє з 18 жовтня 2014 року, проте чинності набула тільки його перша стаття, яка передбачає запровадження на три роки особливого порядку в окремих районах Донбасу, перелік яких визначає рішення Верховної Ради. Інші статті закону не набули чинності і почнуть діяти з дня набрання повноваження органами місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, обраних на позачергових виборах, проведених згідно із законодавством України. Востаннє Верховна Рада продовжувала дію закон 6 жовтня 2017 року, він утратить чинність після 10 жовтня 2018 року.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що голосування депутатів за законом про особливий статус Донбасу багато в чому залежатиме від позиції міжнародних партнерів України.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко 1 жовтня заявляла, що закон "потрібен, щоб не дати Кремлю разом із його лобістами в ЄС розвалити санкції".

Президент України Петро Порошенко 3 жовтня запропонував продовжити дію закону до 2020 року.