МВФ привітав ухвалення в першому читанні законопроєкту про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам
Крім остаточного затвердження "банківського" закону, Міжнародний валютний фонд очікує від України ухвалення змін до бюджету у зв'язку з надзвичайними заходами щодо боротьби з коронавірусом.
Міжнародний валютний фонд позитивно оцінює ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроєкту про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, яким пропонують ввести заборону на повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Про це йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, яка надійшла виданню "ГОРДОН".
"Ми вітаємо підтримку парламентом України у першому читанні законодавства, спрямованого на посилення основ реструктуризації банків, і чекаємо його остаточного ухвалення. Ми також очікуємо ухвалення змін до бюджету на 2020 рік, які допоможуть владі дати відповідь на надзвичайні виклики, які постали внаслідок COVID-19", – заявив Люнгман.
У фонді також закликали українську владу продовжувати роботу зі Світовим банком для "забезпечення ефективного, прозорого та конкурентоспроможного ринку землі" у зв'язку з утвердженням у другому читанні законопроєкту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.
Законопроєкт про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності в першому читанні ухвалили 30 березня. Цей документ, серед іншого, унеможливить повернення найбільшого українського банку – націоналізованого в 2016 році "ПриватБанку" – бізнесменові Ігорю Коломойському.
3 квітня голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив, що до законопроєкту вже подано приблизно 5 тис. поправок.
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва зазначала, що ухвалення, зокрема, цього законопроєкту дасть змогу швидко просунутися вперед, доопрацювавши параметри нової угоди з Україною про кредит.
Також 30 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
За словами президента Володимира Зеленського, протягом двох тижнів після ухвалення законів Україна може отримати $1,5–2 млрд, а загальна сума допомоги МВФ зросте до $8 млрд. З урахуванням допомоги від Світового банку та інших донорів Україна може розраховувати на $10 млрд.