Бізнесмен Остальцев про карантин: Нам плюнули в обличчя і сказали: "Заберіть-розпишіться"
Українська держава нічого не робить для мінімізації наслідків карантину для малого та середнього бізнесу, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" засновник піцерії Veterano Pizza та групи компаній Veterano Group Леонід Остальцев.
Малий і середній бізнес змушений самостійно виживати після початку спалаху коронавірусу і введення карантину, втім, те саме відбувається і без карантину. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" сказав засновник піцерії Veterano Pizza та групи компаній Veterano Group, учасник АТО Леонід Остальцев.
"Будемо адаптуватися, брати кредит, шукати всі можливості, щоб залишатися на плаву. Наприклад, ми вже запустили доставку піци – те, чого раніше у нас не було, навіть у моїй першій піцерії на Софіївській. Поки грошей з доставки піци вистачає суто на те, щоб оплатити комуналку і виплатити зарплату третині співробітників, яких поки можемо залучити до роботи. І все. Іноді працюємо в мінус, іноді – в нуль", – зізнався підприємець.
За його словами, потерпають зараз абсолютно всі – і багаті, і бідні.
"Що робить наша держава для підтримки в таких умовах малого і середнього бізнесу? Що конкретно робить для мінімізації наслідків через введення карантину? Наразі нічого. Кажете, що скасували єдиний соціальний внесок на час карантину? Вибачте, але це всього 1800 грн на місяць. Про що тут узагалі говорити?! Це навіть не дитячий садок, це нам плюнули в обличчя і сказали: "Заберіть-розпишіться", – обурився Остальцев.
Довгострокові плани бізнесу зараз складно будувати, тому що ніхто не знає, як довго триватиме карантин, зазначив він.
"Уже зараз очевидно, що наслідки будуть негативними. Але після закінчення будь-якої кризи відкриваються нові можливості, йде миттєве зростання. Тому зараз головне – протриматися максимальну кількість часу на плаву. Щойно усе закінчиться – відразу почнеться економічне зростання, я в цьому впевнений", – заявив засновник піцерії.
Читайте у виданні "ГОРДОН": Що робити, якщо гроші закінчаться, а карантин – ні? Відповідають власники піцерій і турагентств, програмісти, продюсери, співаки та художники
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе і бари, спортивні зали, салони краси і нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами та внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на віддалений режим роботи. Очікували, що ці заходи діятимуть до 3 квітня, але 25 березня Кабінет Міністрів ввів режим надзвичайної ситуації по всій країні і продовжив карантин до 24 квітня. 3 квітня уряд заявив про посилення обмежень.