RU
усі новини

Наступного дня після синоду ПЦУ Епіфаній і Філарет молилися разом

Філарет (на другому плані) брав участь у літургії в Михайлівському соборі
Фото: Іван Сидор / Facebook
ГОРДОН: Новости

Попробуйте наше мобильное приложение!

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет привітав предстоятеля церкви Епіфанія з днем ангела.

25 травня почесний патріарх Православної церкви України Філарет узяв участь у літургії в день тезоіменитства (день ангела) предстоятеля ПЦУ Епіфанія. Про це повідомив у Facebook спікер ПЦУ Іван Сидор.

Літургія відбулася у Михайлівському Золотоверхому соборі Києва.

"Під покровом Божої Матері зібралися всі: український єпископат, духовенство, поважні гості з Константинополя і святої гори Афон, студенти духовної академії, віряни. Прийшов привітати митрополита Епіфанія і спільно помолитися патріарх Філарет", – написав Сидор.

Православну церкву України було створено на об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року, у якому взяли участь усі архієреї Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також два архієреї Української православної церкви Московського патріархату. 5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію  у Стамбулі. Інтронізація Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року.

У травні між Філаретом і Епіфанієм виник конфлікт. Почесний патріарх ПЦУ заявив, що Київський патріархат не ліквідовано, і припустив відділення УПЦ КП від ПЦУ .

За словами Філарета, перед об'єднавчим собором було досягнуто домовленостей, що патріарх керує церковною діяльністю всередині країни, а предстоятель відповідає за зовнішнє представництво ПЦУ. Цих домовленостей предстоятель ПЦУ не дотримується, зазначив Філарет .

Епіфаній заявив, що про відновлення Київського патріархату неправильно говорити , оскільки це може призвести до ізоляції ПЦУ, позбавлення її томосу про автокефалію й "усіх здобутків церковної незалежності". Він запевнив, що у ПЦУ немає розколу .

24 травня в Києві відбувся синод ПЦУ. За його підсумками Епіфаній зазначив, що архієреям не вдалося переконати Філарета в тому, що УПЦ КП "юридично й фактично вже немає".

Філарет після синоду припустив , що на Епіфанія впливають "антиукраїнські й московські сили".

Читайте нас Google News Telegram
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
25 травня, 2019 19.59
24 травня, 2019 17.30
ОСТАННІ НОВИНИ
Сьогодні 03.06
Сьогодні 00.25
Сьогодні 00.19
Учора 23.53
Учора 23.42