На переговорах із МВФ фігурує тема "ПриватБанку" – Маркарова
Українська делегація на переговорах із Міжнародним валютним фондом обговорює, зокрема, питання отримання кредитних коштів назад не тільки від "ПриватБанку", але й від інших проблемних банків.
Міністерка фінансів України Оксана Маркарова повідомила 18 жовтня у Facebook, що українська делегація у Вашингтоні провела конструктивний діалог із Міжнародним валютним фондом у межах щорічних зборів МВФ і Світового банку.
В ефірі "Голосу Америки" вона додала, що діалог стосується нової програми співпраці.
На запитання, чи обговорювали на перемовинах тему "ПриватБанку", Маркарова сказала: "Стабільність і нормальна робота банківського сектору – це завжди були питання, які розглядали як із МВФ, так і з ЄС".
"Тому що неможливо мати і макростабільність, і економіку, яка стрімко розвивається, без нормально функціонуючої банківської системи. Тому "ПриватБанк" – дуже складне питання. У нас у даному випадку нічого не змінилося, тобто є юридична стратегія, якій ми слідуємо. Є 155 млрд грн грошей платників податків, які держава інвестувала в цей банк... Обговорюється дуже багато питань, в тому числі отримання кредитних коштів назад не тільки від "ПриватБанку", але й від інших проблемних банків", – додала вона.
Щорічні збори Міжнародного валютного фонду і Світового банку проводять із 14-го до 20 жовтня.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього співвласника "ПриватБанку" бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ і Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Уряд України оскаржив це рішення. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов'язані з діяльністю "ПриватБанку".
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
13 вересня бізнесмен назвав повернення акцій на суму 60 млрд грн однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".
Наступне засідання у справі про націоналізацію "ПриватБанку" було призначено на 17 жовтня, але його скасували у зв'язку із зупиненням судового провадження до набуття чинності рішення Окружного адміністративного суду щодо "ПриватБанку". Господарський суд Києва може ухвалити остаточне рішення за позовом Коломойського і Triantal Investments Ltd. про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій банку від 21 грудня 2016 року Міністерству фінансів України.
Улітку прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявляв, що українська влада буде вести переговори із МВФ "щодо нової три-чотирирічної програми співпраці". Місія МВФ перебувала в Києві 11–26 вересня. У Фонді кажуть, що головною вимогою для співробітництва є створення ефективної антикорупційної структури.