НАБУ припускається маси процесуальних порушень у справі проти суддів ОАСК – ексголова Вищої ради юстиції
Колишній голова Вищої ради юстиції України Володимир Колесніченко вважає неправомірною публікацію прослуховування записів із кабінету голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка.
Національне антикорупційне бюро України припускається "маси процесуальних порушень" у справі щодо суддів Окружного адміністративного суду Києва. Таку думку в коментарі "Українським новинам" висловив колишній суддя Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ, ексголова Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко.
Він нагадав, що торік НАБУ вже починало кримінальне провадження стосовно суддів ОАСК.
"Якщо вони порушили кримінальну справу, відкрили провадження, виконали в рамках кримінального процесу слідчі дії... вони мали передати цю справу до суду. У разі, якщо вони не передають справу до суду, то вони мають винести постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, про відмову у пред'явленні підозри. Вони закінчили процедуру, процесуально вони вичерпали себе, але роблять вигляд, що нічого не сталося, повторно ганяють ту ж саму процедуру по колу і проводять якісь обшуки", – сказав Колесніченко.
Він також вважає неправомірним публічне оголошення НАБУ деталей справи, зокрема публікацію записів прослуховування.
"Це абсолютно неприпустимо, тому що є таємниця досудового розслідування. Коли неправомірно оприлюднюються матеріали справи, то за це взагалі встановлена кримінальна відповідальність... Публікація цих матеріалів дає змогу одній зі сторін, у першу чергу стороні обвинувачення, чинити тиск на громадську думку, тиснути на сторону обвинувачення і захист. А з іншого боку, це полегшує певною мірою позицію осіб, щодо яких відкрито кримінальне провадження, яких переслідують у кримінальному порядку. У сторони захисту з'являється можливість мати у своєму розпорядженні ту інформацію, яка має бути оприлюднена після виконання всіх формальних заходів, наприкінці досудового розслідування, коли всі матеріали передаються безпосередньо до суду. Тому те, що зараз відбувається, – це абсурд. Я по-іншому це не назву", – вважає Колесніченко.
На його думку, у цьому випадку достовірність опублікованих записів не має значення.
"Я не беруся робити аналіз цих плівок, істинні вони чи ні – це справа спеціальних органів. Я кажу, виходячи з позиції судді. От якби я як суддя слухав цю справу, я б спочатку поставив прокуророві питання, чому він не відреагував на дії посадових осіб, які порушували Кримінально-процесуальний кодекс, які розголошували ті матеріали, які не мали розголошувати? Для чого це було зроблено? Щоб створити картинку, сформувати громадську думку, спонукати, можливо, якісь сили до розправи над суддями?" – запитав Колесніченко.
Крім того, ексголова ВРЮ вважає неправомірною вимогу усунути від роботи суддів, які фігурують у кримінальному провадженні, оскільки, на його думку, у справі "очевидна відсутність доказів".
17 липня НАБУ повідомило, що правоохоронці вручили підозри голові ОАСК Павлові Вовку, його заступнику Євгенові Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зіновієві Холоднюку.
Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 3512 (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
Підозри ґрунтуються на аналізі записів, які було зроблено в кабінеті Вовка.
18 липня Вовк заявив, що його не повідомляли про підозру.