Наливайченко: Деркач був депортований із Росії. Це зробила російська влада у 2017 році photo icon

Валентин Наливайченко: Я наполягаю на створенні слідчої комісії в парламенті
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Нардепа Андрія Деркача депортували з Росії і заборонили йому в'їзд у країну після того, як Генпрокуратура на підставі його заяви відкрила кримінальне провадження щодо посадових осіб Національного антикорупційного бюро за фактом втручання у вибори президента США, заявив колишній голова СБУ Валентин Наливайченко.

Народний депутат Андрій Деркач був депортований із Росії у 2017 році, заявив у коментарі "Українським новинам" ексголова СБУ Валентин Наливайченко. Він додав, що ситуація з "рукою Москви" у випадку із Деркачем складніша, ніж пишуть у ЗМІ.

"Що стосується "руки Москви", то знаю, і є відповідні документи, Андрій Деркач був депортований із Росії. Це зробила російська влада у 2017 році. За "дивним" збігом обставин депортували і заборонили в'їзд до Росії Деркачу після того, як ГПУ на підставі його заяви відкрила кримінальне провадження проти посадових осіб НАБУ за фактом втручання у вибори президента США", – сказав він.

За даними Наливайченка, аудіозаписи нібито розмов колишнього українського президента Петра Порошенка та ексвіцепрезидента США Джо Байдена Деркачу передавали люди, які перебувають на території України.

"Наскільки мені відомо, люди, які передавали ці плівки народному депутату Андрієві Деркачу для оприлюднення, хотіли привернути увагу до жахливої корупції та брехні на найвищому рівні саме в українській владі. І ці люди в Україні", – заявив політик.

Він вважає, що правоохоронці мають вивчити ці записи.

"Більше того, я наполягаю на створенні слідчої комісії в парламенті. У своїй діяльності доклав багато зусиль для виявлення корупційних схем Порошенка, у тому числі і в оборонному секторі, і передавав інформацію щодо оборудок Свинарчуків і Ко (прізвище Свинарчук раніше носили колишній заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Олег Гладковський і його син Ігор, які, за даними журналістів проєкту "Наші гроші", за часів президентства Петра Порошенка були учасниками схеми з розкрадання армії. "ГОРДОН") як українським правоохоронцям, так і в міністерство юстиції США", – підкреслив Наливайченко.

Політик додав, що комісія має розслідувати корупцію на чолі з Порошенком.

Агентство звернулося до Деркача за коментарем, у відповідь він надіслав копію заборони на в'їзд у РФ.

Деркач 19 травня опублікував записи розмов нібито Порошенка і Байдена. Депутат, серед іншого, стверджував, що п'ятий президент України підняв тарифи на 100% заради отримання $1 млрд держгарантій від США. Деркач також заявив, що 2016 року держсекретар США Джон Керрі "разом із Байденом наполягали на звільненні генпрокурора Віктора Шокіна, який розслідував справу Burisma і в підсумку вийшов на [батька і сина] Байденів".

Президент України Володимир Зеленський сказав, що ці плівки мають стати предметом розслідування.

Офіс генерального прокурора заніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом публікації аудіозаписів. Кримінальне провадження розпочали за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Порошенко не відкинув, що до оприлюднення фрагментів його бесід із Байденом причетний Офіс президента, а головна мета замовників скандалу – руйнування відносин між Україною і Штатами.

Байден не приховував, що 2016 року вимагав звільнити Шокіна, інакше Вашингтон не надав би Києву кредитних гарантій на суму $1 млрд.