НАЗК: Соломатіна не обіймає посади керівника департаменту з 31 жовтня 2017 року
Судження Ганни Соломатіної, яка називає себе керівником департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у Національному агентстві з питань запобігання корупції, "мають суб'єктивний характер", заявили в НАЗК.
Ганна Соломатіна не є керівником департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК). Заяву про це опубліковано на сайті відомства.
"Громадянка Соломатіна не займає вказану посаду керівника департаменту з 31 жовтня 2017 року. Звертаємо увагу, що її судження мають суто суб'єктивний характер, а інформація є недостовірною і має бути перевірена судом", – ідеться в заяві.
Зазначають, що в Шевченківський районний суд міста Києва подано позовну заяву.
Сьогодні на засіданні антикорупційного комітету нардепи від БПП, "Народного фронту", Опозиційного блоку, "Волі народу" і "Відродження" відмовилися заслухати співробітників НАЗК про зловживання в агентстві.
14 листопада Соломатіна заявила, що агентство фальсифікує результати перевірок електронних декларацій. За словами Соломатіної, їй і двом її колегам пропонували, щоб рішення НАЗК спочатку розглядали в Адміністрації Президента.
За її словами, вона написала заяву про звільнення, але перебуває на лікарняному.
В інтерв'ю "Українській правді" Соломатіна повідомляла про неналежну перевірку декларацій народних депутатів Олега Ляшка (лідер Радикальної партії), Нестора Шуфрича, Євгенія Балицького (обидва – фракція Опозиційного блоку) та Олени Сотник (партія "Самопоміч"). А також про заборону переглядати документи перевірки кандидатів на посаду суддів Верховного Суду України.
В АП заявили, що там немає людей, які могли б бути причетними до фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій українських чиновників.
У Національному антикорупційному бюро України почали досудове розслідування за фактом можливого вчинення посадовими особами НАЗК дій щодо одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах.
Кабінет Міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції в березні 2015 року. Запуск НАЗК був однією з умов одержання Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців.