"Ви туди не лізьте". Соломатіна заявила, що Корчак заборонила дивитися на документи кандидатів до Верховного Суду

Соломатіна: Ви що, не розумієте, що за це платили?
Фото: pravda.com.ua

Терміни перевірок декларацій, які проводило Національне агентство з питань запобігання корупції, "спеціально затягували на 1415 днів", зазначила керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у НАЗК Ганна Соломатіна. За її словами, голова агентства Наталія Корчак не допускає співробітників до матеріалів перевірок.

Керівник Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак заборонила співробітникам НАЗК вивчати документи спецперевірки претендентів на посаду суддів Верховного Суду України. Про це керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у НАЗК Ганна Соломатіна заявила в інтерв'ю "Українській правді".

"Голову та членів комісії не допустили до шафи по спецперевірці суддів Верховного Суду... Викликала Корчак і сказала: "Ви туди не лізьте. Шафа стоїть у департаменті. Але голові комісії не дозволили втручатися", – сказала вона.

За словами Соломатіної, терміни перевірок, які становлять сім днів, у НАЗК "спеціально затягували на 14–15 днів".

"Ви що, не розумієте, що за це платили?.. Якщо є два висновки перевірки? Якщо є порушення (у декларуванні."ГОРДОН"), а дають позитивний висновок? Його дали б безкоштовно, за "дякую"?" – заявила вона.

Соломатіна повідомляла також про неналежну перевірку декларацій народних депутатів Олега Ляшка (лідер Радикальної партії), Нестора Шуфрича, Євгена Балицького (обидва – фракція Опозиційного блоку) та Олени Сотник (партія "Самопоміч").

14 листопада Соломатіна заявила, що агентство фальсифікує результати перевірок електронних декларацій. За словами Соломатіної, їй і двом її колегам пропонували, щоб рішення НАЗК спочатку розглядали в Адміністрації Президента.

"Систему електронного декларування, на яку українці витратили стільки грошей, яку підтримували і підтримують європейці, на сьогодні повністю скомпрометовано... Насправді електронне декларування використовують для покривання лояльних до влади чиновників, розправи над неугодними і з метою збагачення голови та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікують", – розповіла Соломатіна.

В АП заявили, що там немає людей, які могли б бути причетними до фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій українських чиновників.

У Національному антикорупційному бюро України почали досудове розслідування за фактом імовірного вчинення посадовими особами НАЗК дій щодо одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах.

Кабінет Міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції в березні 2015 року. Запуск НАЗК був однією з умов здобуття Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство, серед іншого, займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців.