Нардеп Іллєнко: Ми повинні боротися за кожного, хто перебуває в Росії
Поки українські політв'язні Микола Карпюк та Станіслав Клих залишаються в полоні в Росії, Україна не може говорити, що робить для їхнього звільнення все, заявив позафракційний народний депутат, член партії "Свобода" Андрій Іллєнко.
Фактор політв'язнів Росія використовує в брудних політичних іграх, заявив позафракційний народний депутат, член всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрій Іллєнко виданню ”Факты и комментарии”.
Так він прокоментував зусилля України щодо звільнення з російської в'язниці українських політв'язнів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.
"На жаль, поки ці люди перебувають у незаконному, несправедливому полоні, ми не можемо говорити, що ми робимо все. Ми повинні робити ще більше – ми, власне, тим і відрізняємося від Росії, яка кидає своїх людей, жертвуючи ними як заманеться", – уважає політик.
Нардеп додав, що "українці як європейці, як цивілізована країна, безумовно, повинні захищати своїх і боротися за кожного, хто перебуває зараз там".
"Але водночас ми розуміємо, що одного бажання недостатньо, тому що це дуже складний процес. Зрозуміло, що ми повинні діяти максимально, використовуючи всі майданчики для звільнення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. І всім українцям, які з якихось своїх причин їдуть на територію Росії, нагадувати і пояснювати можливі наслідки таких візитів", – зазначив Іллєнко.
Він підкреслив, що поїздки в Росію небезпечні для українців.
"Можна поповнити ряди політв'язнів, які перебувають там за несправедливим обвинуваченням. І ми розуміємо, що потім цей фактор Росія намагається максимально використовувати у своїх брудних політичних іграх", – заявив Андрій Іллєнко.
Одного із лідерів УНА-УНСО і заступника лідера партії "Правий сектор" Карпюка було затримано в березні 2014 року в Брянській області Росії. За його словами, він їхав у РФ на зустріч з оточенням Володимира Путіна нібито для обговорення можливості непроведення в Криму нелегітимного референдуму. Клиха було затримано в серпні 2014 року в російському місті Орел, куди приїхав відвідати подругу.
В обвинувальному висновку ідеться, що Карпюк керував загоном "Вікінг", який воював проти російської армії в Чечні. Нібито його підлеглий Клих 22 роки тому особисто вбив чотирьох російських військових, а колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, який уходив до загону, стріляв по росіянах з автомата Калашникова понад десять разів.
Обидва українці всі обвинувачення категорично заперечували. За їхніми словами, вони ніколи не були в Чечні і не брали участі в бойових діях. Адвокати Клиха не раз говорили, що його психічний стан є нестабільним через тортури, які застосовували до нього під час допитів.
26 жовтня 2016 року Верховний суд Росії відхилив апеляцію адвокатів українців Карпюка та Станіслава Клиха на вирок, винесений судом Чечні. Адвокати українців клопотали про скасування вердикту суду Грозного, який засудив Клиха до 20 років позбавлення волі, а Карпюка – до 22 із половиною років.