Нардеп Міщенко подав запит до НАБУ з вимогою почати кримінальне провадження із приводу незаконно використаних 23 млрд грн із держбюджету

Сергій Міщенко: І це в той час, коли Кабінет Міністрів б'є себе в груди і розповідає про великі економічні досягнення
Фото: Сергій Міщенко / Facebook

Гроші з державного бюджету України передають на фінансування енергетичних монополій, "тотальне розкрадання" на тендерах і нецільове використання у піар-проектах прем'єр-міністра, заявив позафракційний народний депутат Сергій Міщенко з посиланням на звіт Рахункової палати України.

Позафракційний народний депутат Сергій Міщенко подав запит до Національного антикорупційного бюро з вимогою розслідувати незаконне використання бюджетних коштів. Про це він написав у Facebook і доклав фото свого запиту.

"Оприлюднені дані у звіті Рахункової палати про незаконне й нецільове використання коштів Державного бюджету викликають шок! 23 мільярди гривень використано незаконно. І це в той час, коли Кабінет Міністрів б’є себе в груди й розповідає про великі економічні звершення. Це не уряд реформаторів. Це уряд базарних клептократів. Відповідно я подав офіційний запит до НАБУ з вимогою відкрити кримінальне провадження. Я вимагаю від НАБУ невідкладно внести дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне досудове розслідування щодо незаконного та неефективного використання державних коштів і майна на суму 23 мільярди гривень", – заявив політик.

Міщенко стверджує, що незаконно використовує державні кошти зокрема й прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Як бачимо зі звіту Рахункової палати, кошти Державного бюджету переправляються на фінансування енергетичних монополій, тотальне розкрадання на тендерах. Ще одна частина звіту – це нецільове використання коштів на піар-проекти прем’єра Гройсмана, який уже давно не займається країною, а займається виключно своїм політичним проектом. Під час призначення Гройсмана прем’єром він заявив, що "я вам покажу, як потрібно працювати". Рахункова палата показала, як він "напрацював" на 23 мільярди гривень", – стверджує нардеп.

Протягом 2017 року Рахункова палата перевірила 635 об'єктів, повідомив в березні цього року голова відомства Валерій Пацкан. Він заявив, що аудитори виявили порушення на суму майже 23 млрд грн, пише офіційний сайт Рахункової палати.