Нардеп від "Голосу" впевнений, що на "антиколомойський" закон скаржитимуться в Конституційний Суд і ЄСПЛ
Заступник голови фракції "Голос" у Верховній Раді Ярослав Железняк прогнозує, що депутати не підтримають проєктів постанов про скасування результатів голосування за "антиколомойський" закон.
Супротивники закону, що забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, не зупиняться на спробах заблокувати його у Верховній Раді. Таку думку народний депутат України, заступник фракції "Голос" Ярослав Железняк висловив в ефірі "Українського радіо" 14 травня.
Він вважає, що результат голосування за закон, відомий як "антиколомойський", не скасують постановами, два проєкти яких зареєстрували в парламенті.
"Я впевнений, що вони будуть провалені, і тільки на наступному тижні цей законопроєкт перетвориться вже в діючий закон України. Чи буде звернення до Конституційного Суду або Європейський суд із прав людини? Я впевнений, що опоненти цього закону, щоб усе ж таки повернути собі якісь гроші, будуть обов'язково використовувати й ці засоби впливу", – сказав Железняк.
Нардеп висловив надію, що і в європейському законодавстві, і в українському "є приклади такого регулювання", і ухвалений закон є таким, що відповідає нормам про права людини та Конституції України.
13 травня на позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати ухвалили законопроєкт, що забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Серед іншого документ унеможливить повернення "ПриватБанку", націоналізованого 2016 року, бізнесмену Ігореві Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах.
Перед голосуванням президент України Володимир Зеленський закликав його підтримати. За словами глави держави, ідеться про захист української економіки.
У першому читанні законопроєкт ухвалили 30 березня.
Бізнесмен назвав цей законопроєкт "не "антиколомойським", а антиукраїнським".
Ухвалення цього законопроєкту, поряд із відкриттям ринку землі, – головні вимоги Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною. Сьогодні міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що без ухвалення документа подальша співпраця із МВФ буде неможливою.