Новинський: Питання про насильницьке перейменування Української православної церкви рішенням суду знято з порядку денного. Хочеться вірити, що остаточно
Голова фракції Опозиційного блоку у Верховній Раді Вадим Новинський повідомив, що Окружний адміністративний суд Києва постановив визнати протиправними дії спікера Верховної Ради під час ухвалення парламентом законопроекту "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".
Окружний адміністративний суд столиці визнав протиправними дії спікера парламенту під час голосування в Раді за законопроект №5309 про перейменування церков. Про це повідомив 6 квітня у своєму Facebook керівник фракції Опозиційного блоку у Верховній Раді Вадим Новинський.
"У новітній історії України – знакова подія: вперше суд став на бік громадськості та визнав протиправними дії влади, яка намагалася воювати з канонічною Українською православною церквою. Учора Окружний адміністративний суд міста Києва постановив визнати дії голови Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича протиправними, задовольнивши позов народного депутата із фракції "Опозиційний блок" Олександра Долженкова. Ідеться про ухвалення Верховною Радою законопроекту "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", – написав нардеп.
Він додав, що під час голосування за законопроект було порушено регламент Верховної Ради.
"Українську православну церкву насильно намагалися перейменувати на Російську церкву в Україні – не враховуючи ні конституційних норм, ні думки парафіян, ні позиції самої церкви. Мало того, що влада не має конституційного права втручатися в релігійні питання, то ще й усупереч вимогам регламенту законопроект поставили на повторне голосування, бажаючи домогтися заздалегідь запланованого результату. Слава богу, що суд виявив справжню повагу до духу і букви закону й задовольнив позов Олександра Долженкова. Тепер питання про насильницьке перейменування Української православної церкви на догоду [президенту] Петрові Порошенку і його оточенню знято з порядку денного. Хочеться вірити, що остаточно", – заявив Вадим Новинський.
18 січня він як уповноважений представник 49 народних депутатів також звернувся до Конституційного Суду із поданням про визнання закону "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, таким, що не відповідає Конституції України.
Верховна Рада ухвалила закон про перейменування Української православної церкви Московського патріархату 20 грудня 2018 року. Закон, зокрема, передбачає, що релігійна організація зобов'язана у своїй повній назві відображати належність до релігійної організації за межами України. 22 грудня президент України Петро Порошенко підписав документ, 26 грудня він набув чинності.