Обмін ексберкутівців істотно ускладнить розгляд справи Майдану – місія ООН
Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні вітає обмін утримуваними особами між Україною й ОРДЛО, який відбувся 29 грудня.
У моніторинговій місії ООН із прав людини в Україні заявили у Facebook, що передання в межах обміну між Україною й ОРДЛО на тимчасово окуповані території Донбасу п'ятьох колишніх бійців спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ України "Беркут" ускладнить розгляд справи Майдану.
У місії зазначили, що вітають обмін утримуваними особами між Україною й ОРДЛО.
"Водночас ми поділяємо занепокоєння жертв та родичів загиблих на Майдані. Передача п’яти співробітників спецпідрозділу "Беркут", яких обвинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 протестувальників 20 лютого 2014 року, на територію, контрольовану самопроголошеними "республіками", суттєво ускладнить відправлення правосуддя та дотримання права жертв на справедливість. Раніше у цій же справі зусилля Генеральної прокуратури заочно притягнути до відповідальності інших співробітників "Беркуту", які втекли із країни, виявилися безрезультатними", – ідеться в заяві.
В ООН нагадали, що під час саміту "Нормандської четвірки" в Парижі була досягнута домовленість про надання міжнародним організаціям "повного і безумовного доступу до всіх затриманих".
"Місія сподівається, що такий доступ на територію, яка контролюється самопроголошеною "Донецькою народною республікою" та самопроголошеною "Луганською народною республікою", буде наданий найближчим часом", – додали в ООН.
П'ятьох колишніх бійців спецпідрозділу МВС України "Беркут" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна і Олега Янішевського, Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру обвинувачували в розстрілах протестувальників під час Революції гідності у 2014 році. У Генпрокуратурі України заявили, що справу про вбивства на Майдані в Києві 20 лютого 2014 року суд продовжить розглядати, незважаючи на те, що ексберкутівців відпустили під особисте зобов'язання.
Обмін утримуваними особами між Україною та бойовиками "ДНР" і "ЛНР" відбувався 29 грудня біля контрольного пункту в'їзду-виїзду "Майорське" в Донецькій області. За даними Служби безпеки України, із непідконтрольних територій повернулися 76 українців. Україна видала ОРДЛО понад 120 осіб у межах обміну, повідомив радник секретаря Ради національної безпеки і оборони з питань реінтеграції та відновлення Донбасу Сергій Сівохо.