Офіс генпрокурора України хоче закрити 100 вакансій. Шукають людей не із системи
В Україні стартує новий набір прокурорів. Процедура набору буде аналогічною до тієї, яку провели в січні 2020 року – потрібні люди не із системи органів прокуратури.
9 червня почнуть приймати документи від кандидатів на 100 вакантних посад прокурорів в Офісі генерального прокурора, про це у пресслужбі Офісу ГП повідомили 5 травня.
Процедура проведення добору буде аналогічною до тієї, яку проходили учасники першого добору кандидатів через систему прокуратури.
У доборі зможуть узяти участь особи, які:
- не обіймали посади прокурора до дня набуття чинності закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів реформування органів прокуратури" (до 25 вересня 2019);
- є громадянами України;
- мають вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше ніж п'ять років;
- знають державну мову.
Першу хвилю набору людей не із системи в Офіс генпрокурора провели в січні 2020 року, тоді було оголошено 200 вакансій.
Офіс генерального прокурора України почав працювати 2 січня 2020 року.
26 грудня 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка анонсував ліквідацію із 2 січня 2020 року ГПУ і відкриття Офісу генпрокурора. Він нагадав, що з 1339 прокурорів після проходження всіх процедур переатестації – тесту на законодавство, оцінювання здібностей, перевірки на доброчесність – у ГПУ залишилося 610 прокурорів, їм запропонували перейти працювати в новостворене відомство. Загалом, за його словами, із 2,5 тис. працівників ГПУ в новому офісі працюватиме 1,5 тис.
Верховна Рада 19 вересня ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури". 24 вересня закон №113-IX було опубліковано в газеті "Голос України", а 25-го він набув чинності, крім окремих положень, які починають діяти, зокрема, після створення Офісу генпрокурора.
До нової системи прокуратури увійдуть Офіс генпрокурора, обласні та окружні прокуратури (нині – регіональні й місцеві), а також Спеціалізована антикорупційна прокуратура. В обласних і окружних прокуратурах можуть створювати спеціалізовані прокуратури. Передбачено, що прокурорів, які в день набуття чинності закону обійматимуть посади у ГПУ, регіональних, місцевих та військових прокуратурах, можуть перевести на посаду прокурора в Офісі генпрокурора, обласних та окружних прокуратурах тільки у разі успішного проходження атестації.