"Опозиційна платформа – За життя": Відкриття ринку землі може відбутися тільки після загальнонаціонального референдуму
Відкриття ринку землі в умовах слабкої економіки і низького рівня життя людей в "Опозиційній платформі – За життя" вважають злочином.
В "Опозиційній платформі – За життя" назвали анонсований президентом України Володимиром Зеленським запуск ринку землі із 2020 року "яскравим свідченням справжніх намірів, пріоритетів і підходів нової влади". Заяву політична сила опублікувала на своєму офіційному сайті.
"Команда нового президента так і не представила чіткого плану розвитку економіки і відродження вітчизняної промисловості. Замість цього ми бачимо лише заяви про необхідність продати те, що вдалося зберегти у власності українського народу, у тому числі і головне природне багатство – сільськогосподарську землю. Показово, що заяву про це було зроблено за кордоном – це явно демонструє, де "слуги народу" розраховують знайти покупців на народну власність", – зазначили в партії.
Відкриття ринку землі в умовах слабкої вітчизняної економіки та низького рівня життя людей у партії вважають злочином, таке рішення, на думку партійців, необхідно ухвалювати тільки за підсумками загальнонаціонального референдуму.
"Відкриття ринку землі може відбутися тільки після загальнонаціонального референдуму. Це наша принципова позиція. Ніяка влада не в праві самостійно приймати такі рішення", – ідеться в заяві.
У партії додали, що не згодні з пропозицією Зеленського легалізувати гральний бізнес.
"Такі пропозиції викликають подив. Специфічне уявлення нової влади про шляхи розвитку економіки має дуже мало спільного з тим, що дійсно потрібно зробити для підвищення добробуту громадян. Розпродаж землі під акомпанемент гральних розваг у дорогих готелях – явно не цього хотіли українці, коли відправляли на звалище історії попередній режим", – уважають в "Опозиційній платформі – За життя".
Представники політичної сили зазначили, що необхідно зосередитися на реальному розвитку економічного сектору, а не на "сумнівних експериментах".
"Опозиційна платформа – За життя" не допустить бездумного відкриття ринку землі. Ми будемо боротися проти прийняття рішень такої колосальної важливості без урахування думки українських громадян. Також ми будемо ініціювати кроки і вносити пропозиції, спрямовані на реальний розвиток економіки – у країни просто немає часу на різного роду сумнівні "експерименти". Ми не дозволимо поставити країну на кін. Україна обов'язково буде демократичною, правовою та економічно потужною державою", – підсумували в партії.
Мораторій на продаж землі діє в Україні із 2002 року. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила мораторій до 2020 року. Перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів запропонував п'ятому президенту України Петрові Порошенку ветувати цей закон, однак 4 лютого 2019 року глава держави повернув підписаний документ у Верховну Раду.
Скасувати заборону на продаж сільгоспземель рекомендують кредитори і західні партнери України. У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом у межах нової кредитної програми stand-by ідеться, що український уряд разом з експертами Світового банку розробили законопроєкт, який передбачає введення ринку земель сільськогосподарського призначення.
Скасування мораторію на продаж землі сільгосппризначення підтримує президент України Володимир Зеленський. 8 серпня він заявив, що земельну реформу проведуть у 2019 році, що дасть можливість відкрити ринок землі у 2020 році.