П'ятьом чиновникам Міноборони оголосили підозри у справі про браковані бронежилети
П'ятеро чиновників Міноборони причетні до закупівлі для Збройних сил України 11 тис. бракованих бронежилетів на загальну суму 100 млн грн, повідомив директор Державного бюро розслідувань України Роман Труба.
Слідчі Державного бюро розслідувань оголосили про підозри п'ятьом високопосадовцям Міноборони у справі про закупівлю неякісних бронежилетів. Про це 5 листопада під час брифінгу повідомив директор Державного бюро розслідувань Роман Труба, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Сьогодні розпочато оголошення підозр п'ятьом високопосадовцям Міноборони. Саме ці високопосадовці були і є відповідальними за приймання та контроль якості речового майна під час його закупівлі, а також під час його виробництва. За попередньою змовою ці особи здійснили закупівлю неякісного речового майна для Збройних сил України за завищеними цінами, а також майна, яке не відповідає технічним вимогам. Мова йде про бронежилети першого – четвертого класу захисту, які прострілюються", – розповів він.
Труба додав, що підозри оголошено генерал-майору, начальнику головного управління Збройних сил України, а також чотирьом високопосадовцям Головного управління ЗСУ. Це заступники управлінь і начальник відділу.
Директор ДБР стверджує, що всі вони знали, що бронежилети не відповідають технічним характеристикам, однак продовжували організовувати нові закупівлі. Це призвело до закупівлі неякісних бронежилетів "Корсар М3с-1-4" у кількості 11 тис. на загальну суму майже 100 млн грн.
Він додав, що в межах цієї справи правоохоронці провели 43 обшуки. Зокрема у Головному управлінні Міноборони, у кабінеті заступника міністра оборони, а також на складах речового майна у Хмельницькій, Одеській та Вінницькій областях, а також у місті Києві.
Правоохоронці провели приблизно 13 експертиз. Наприклад, балістична експертиза засвідчила, що 70% бронежилетів прострілюються тими видами зброї, від якої вони мають захищати.
26 червня директор територіального управління Держбюро розслідувань у Києві Руслан Марчук заявляв, що неякісні бронежилети, які могли бути небезпечними для українських військових, у Збройні сили не потрапили.
9 липня Держбюро розслідувань опублікувало у Facebook розмови співробітників Міністерства оборони України, які закупили бронежилети "Корсар М3с" 1–4 класу захисту, нібито знаючи, що вони не відповідають технічним вимогам.
Чиновники обговорили наслідки перевірки бронежилетів. Один із них заявив, що "повний контроль ніхто не буде проводити" і ніхто на етапі приймання їх "мацати не буде". Він запевнив співрозмовника, що приймальники жилетів рахуватимуть їх із закритими очима.
У Міноборони заявили, що Держбюро розслідувань сфабрикувало аудіозапис.