Парубій про заяву міноборони РФ щодо МН17: Це черговий фейк. Важливо на цій сесії підійти до питання інформаційної безпеки

Парубій: Питання інформаційної безпеки є одним із головних
Фото: rada.gov.ua

Завдання російських фейків – внести хаос і сум'яття в інформпростір, заявив спікер парламенту України Андрій Парубій. Так він прокоментував інформацію російського міноборони, що ракета, яка збила MH17 на Донбасі, нібито належала Україні.

В Україні має виробитися імунітет до фейкових заяв Російської Федерації, заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій на брифінгу 17 вересня, передає кореспондент "ГОРДОН".

Так Парубій прокоментував інформацію російського міноборони про те, що ракета, яка збила MH17 на Донбасі, нібито належала Україні.

"Це черговий інформаційний фейк. І ми мали б уже виробити імунітет до них. Фактично щотижня з російської пропаганди ми отримуємо потоки інформаційної брехні", – заявив спікер парламенту.

За його словами, завдання російських фейків – змусити українців сумніватися і внести хаос і сум'яття в інформпростір.

"Буде дуже важливо на цій сесії підійти до питання інформаційної безпеки... Питання інформаційної безпеки, особливо в рік виборів... є одним із головних", продовжив Парубій.

Він нагадав, що міжнародна Об'єднана слідча група довела, що до катастрофи Boeing 777 Malaysia Airlines, який виконував рейс МН17, причетні російські військовослужбовці.

Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

26 вересня 2016 року Об'єднана слідча група (JIT) повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака комплекс повернули у РФ. 24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Слідчі відновили маршрут, яким було перевезено установку.

Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в загибелі пасажирів рейсу MH17.

Президент Росії Володимир Путін говорив, що російська сторона визнає висновки JIT про авіакатастрофу МН17 тільки в разі своєї участі в розслідуванні. Він заперечував, що російська ракета могла збити Boeing.

У міністерстві оборони Росії 17 вересня заявили, що встановили бортовий номер ракети, яка збила у 2014 році над Донбасом Boeing 777. За даними міноборони РФ, ракету із серійним номером 9д1318869032 було виготовлено в Підмосков'ї на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві. У відомстві стверджують, що 29 грудня 1986 року її надіслали в частину 20152 Прикарпатського військового округу Української РСР і відтоді вона нібито не поверталася на територію Росії.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також назвав фейком заяву міністерства оборони РФ.