Турчинов назвав "черговим невдалим фейком" заяву міноборони РФ про українську належність ракети, яка збила MH17
Росія намагається прикрити свій злочин, який уже довели як офіційне слідство, так і незалежні експертні групи, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" назвав фейком заяву міністерства оборони РФ, що ракета, якою 2014 року збили малайзійський Boeing на Донбасі, належала Україні.
У міноборони РФ 17 вересня заявили, що ракету із серійним номером 9д1318869032 було виготовлено в Підмосков'ї на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві, але 29 грудня 1986 року її передали в частину 20152 Прикарпатського військового округу Української РСР і відтоді не повертали на територію Росії.
"Заява Російської Федерації про нібито український слід ракети, яка збила МН17, – це черговий невдалий фейк Кремля для того, щоб прикрити свій злочин, який уже доведено як офіційним слідством, так і незалежними експертними групами", – зазначив Турчинов.
Згодом прес-служба РНБО України оприлюднила розширений коментар Турчинова.
Секретар РНБО зазначив, що на його пам'яті це вже дев'ята чи десята версія, яку висуває російська сторона.
"Був і іспанський диспетчер, був і український винищувач, і ракети "повітря-повітря", був і так званий колишній військовий, який якраз у той час був на аеродромі, звідкіля злітав український винищувач, аби збити Boeing, та багато іншої брехні. Ці брудні фантазії, брудні фейки мають тільки одну мету – сховати справжніх злочинців. Але те, що справжні злочинці – російське військове та політичне керівництво, уже доведено як офіційним розслідуванням, так і незалежними експертами", – підсумував Турчинов.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
26 вересня 2016 року Об'єднана слідча група (JIT) повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака комплекс повернули в РФ. 24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Слідчі відновили маршрут, яким перевозили установку.
Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в загибелі пасажирів рейсу MH17.
Путін говорив, що російська сторона визнає висновки JIT про авіакатастрофу МН17 тільки у разі своєї участі в розслідуванні. Він заперечував, що російська ракета могла збити Boeing.